Aktuality

Bohemia Balet ve Stavovském divadle dne 27.6.2021

Vážení a milí přátelé,

divadelní sezóna 2020/2021 se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. My jsme si ale pro vás stihli ještě připravit premiéru nových choreografií, které se nám podařilo i přes nepřízeň pandemie nastudovat. A proto se potkáme dne 27.6.2021 v 19,00 ve Stavovském divadle. Uvidíte choreografie jako je Anna Karenina (chor. David Lampart), Paridův soud - absolventský výkon studentů TKHMP obor moderního tance (chor. Alena Drapalíková) a ještě Penzion na předměstí (chor. Hana Litterová) na hudbu Hany Hegerové.

Vstupenky jsou stále k dispozici: https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/bohemia-balet-premiera-2021-40965532?t=2021-06-27-19-00

Bohemia Balet v Jablonci n. Nisou

6.5.2021 se Bohemia Balet vydá do Městského divadla v Jablonci n. Nisou kde online vysílání odehraje premiéru dvou nových choreografií - Annu Kareninu a Penzion na předměstí.

Představení můžete sledovat zde

Držte nám palce!

Mezinárodní den tance 2021

I letos se připojujeme k oslavám Mezinárodního dne tance 2021 a tak večer od 19 hodin můžete shlédnout fragment z choreografie Penzion na předměstí na písničky Hany Hegerové. 

Odkaz na událost zde

 

Bohemia Balet a fyzika

Na podzim roku 2020, když ještě bylo možné konat společenské akce se na nám podařilo zrealizovat premiéru "Inspirace fyzikou", kterou vytvořila naše dvorní choreografka Marika Blahoutová. Inspirace fyzikou je důkazem toho, že umění a věda má k sobě velmi blízko a může se báječně doplňovat. Choreografie vznikla u příležitosti výročí České vysoké učení technické v Praze, a právě zítra máte jedinečnou příležitost pustit si záznam.

Odkaz na FB událost: https://www.facebook.com/events/524495742275196/

 

Odkaz na Youtube: http://bit.ly/TV9P_Youtube

Inspirováno fyzikou

Vážení přátelé Bohemia Baletu! 

Vážení přátelé Bohemia Baletu! 

Po delší době o sobě dáváme zase vědět. Ano, pracujeme, zkoušíme a také trochu tančíme, jak nám to dovolují opatření a nařízení vlády v souvislosti s koronavirem. Na jaře letošního roku jsme museli zrušit celou řadu představení, ve kterých jsme měli uvést jak balety z našeho repertoáru, tak nově nastudované choreografie, z nichž se nám podařilo uvést pouze kompozici Šíp času, vzniklou ve spolupráci se studenty choreografie AMU- Natálií Vackovou, Jaroslavem Lamborem a Janem Štrachalem za pedagogického vedení Lucie Holánkové. Byla zrušena účast Bohemia Baletu na Baletním festivalu v kolumbijském Cali- uskutečnilo se on line na přelomu srpna a září, i účast na Světovém festivalu divadelního umění mládeže v japonské Toyamě- přeloženo na květen 2021. Vystoupili jsme v rámci absolventského koncertu, který se podařilo uskutečnit v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních, kde jsme uvedli dvě části z připravovaného projektu k 100. výročí ČVUT, které se mělo konat v květnu v Betlémské kapli a bylo přeloženo na 8.10. tamtéž, a snad se tedy uskuteční. Choreografie Mariky Blahoutové, nazvaná Inspirace fyzikou se pohybem snaží vyjádřit fyzikální jevy jako jsou Gravitace, Laser, Neutron, Positiv- Negativ, Odstředivou sílu a dokonce Srchödingerovu kočku. Je to zajímavý pokus propojit svět vědy a pohybového umění a věříme, že budeme mít příležitost uvést tento projekt v rámci dalších představení BB. K premiéře je také připravena choreografie Hany Litterové  Penzion na předměstí, vytvořená na šansony skvělé Hany Hegerové. Předpremiéra je plánovaná na 15.10. v Divadle Na kovárně v Poděbradech. Připravujeme další spolupráci se studenty choreografie AMU, tentokrát by se mělo jednat o inspiraci výtvarným uměním. Plánů máme ještě více, záleží však na okolnostech, zda-li je bude možné realizovat. Členové BB se podílejí také na inscenaci Petr Pan, která byla s velkým úspěchem uvedena 4.10., společně s vystoupením Baletní přípravky ND, ve Stavovském divadle. Držte nám palce, těšíme se na vás i možnost pro vás tančit a vystupovat.