Filtr
 • Premiéra 2011 - Večer českých choreografů / premiere 2011 – An Evening of Czech Choreographers

  NOVÁ SCÉNA ND 28.3.2011 ve 20 hod.

  Bohemia Balet - soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy připravuje pro svou premiéru 2011 Večer českých choreografů. Úvod večera bude patřit Triu g moll Bedřicha Smetany v choreografii významného českého choreografa Pavla Šmoka a obnovené premiéře Dvořákovy České suity D dur op. 39 v choreografii Kateřina Dedkové, která pohybově ztvárnila dílo jako svou absolventskou práci v roce 1991. Na základě spolupráce při studiu duetu Musica Slovaca / Zelenka, Šmok/ a spolupráci při uvedení Smetanova Tria g moll /Pavel Šmok/, se choreografka rozhodla choreografii upravit tak, aby umožnila mladým talentovaným interpretům projevit všestranné taneční a výrazové schopnosti.Podobně jako hudba, je i choreografie stylizací lidových tanečních forem.

 • SISI QIU vystoupí v sobotu 26. 2. 2011 ve Stavovském divadle

  sisiquisisiquiaČínská tanečnice SISI QIU vystoupí v sobotu 26.2.2011 ve Stavovském divadle v baletu Les Sylphides, který uvádí BOHEMIA BALET- soubor TANEČNÍ KONZERVATOŘE HL.M.Prahy.

  Po studiích na Baletní akademii v Shanghai a v Mannheimu /SRN/ se stala členkou Bavorského státního baletu v Mnichově, kde tančila 3 roky. Po studiu v Pařiži získala titul MBA. Vedle tance se věnuje choreografii a realizaci velkých tanečních projektů, k nimž v poslední době patřilo představenií Chopin en pionte, ke kterému přizvala také Bohemia Balet.-soubor Taneční konzervatoře hl.m.Prahy. Pro tuto příležitost nastudoval soubor balet Les Sylphides na hudbu F.Chopina v choreografii M.Fokina, který byl uveden v Číně poprvé. Projekt byl realizován v Shanghai, Kantonu a Pekingu.

  Představení se uskuteční ve Stavovském divadle ve 14 a 18 hod., společně s Les Sylphides, budou mít diváci možnost shlédnout taneční fantazii Děvčátko se sirkami, kterou uvádí s Bohemia Balet velkým úspěchem ve spolupráci s ND již druhou sezonu.

 • SUITA V BÍLÉM, DĚVČÁTKO SE SIRKAMI

  ŘEDITEL TANEČNÍ KONZERVATOŘE HL. M. PRAHY JAROSLAV SLAVICKÝ

  A UMĚLECKÝ ŠÉF BALETU NÁRODNÍHO DIVADLA PETR ZUSKA

  SI VÁS DOVOLUJÍ POZVAT NA PŘEDSTAVENÍ

  BOHEMIA BALETU, souboru Taneční konzervatoře hl. m. Prahy

  SUITA V BÍLÉM

  Bohemia Balet, soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, uvede ve Stavovském divadle představení složené z výjimečných tanečních děl klasického i současného repertoáru. V první části to bude klenot francouzské neoklasiky, Lifarova Suite en blanc (Suita v bílém), kterou uvádí Bohemia Balet jako jediný soubor v ČR a za níž obdržel v Soutěžní přehlídce tanečního umění ČR v roce 2008 Čestné uznání za dramaturgický přínos.

Cookies

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK