BOHEMIA BALET V SEZONĚ 2012/13

Bohemia Balet v sezoně 2012/13.

Vítáme příznivce souboru v sezoně 2012/13 a těšíme se na setkání při představeních Bohemia Baletu v Praze i v dalších městech ČR.

V souboru pracuje v nadcházející sezoně  vedle stálých hostů – Terezy Chábové, Sandry Danielové, Ondřeje Vinkláta, Štěpána Pechara, Alexandra Sadirova, Marka Červinky – nadále Jaroslava Janečková a 10 letošních absolventů – Anastasia Bunda, Běla Dobiášová,  Zuzana Fikrová, Markéta Chudobová, Eliška Kolářová, Kristina Kornová, Andrea Maříková, Lýdie Hájková -Švojgerová, Kateřina Rošková  a Michal Klohna.

Sezonu zahájil soubor spoluprací na projektu The Queen in concert  s vynikajícím žesťovýn souborem Prague Brasivo. V choreografii Aleny Drapalíkové vystoupí na společných koncertech v ČR. První představení se uskuteční 14.9. v Českých Budějovicích, v následujícím období pak v Klatovech, Hradci Králové, Brně a v Praze.

V současné době studuje soubor balet Hany Litterové Jdou do nebe…?, nspirovaný muzikálem Cikáni jdou do nebe na hudbu Jevgenije Dogy. Premiéra se uskuteční 30.9. ve Stavovském divadle v rámci představení „Tanec a píseň“, v němž budou uvedeny další taneční kompozice vytvořené na písňovou tvorbu. Společně s baletem Hany Litterové to bude „Lunedda“ v choreografii Bérangere Andreo / 1.cena v Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby ČR/ na hudební koláž Christiny Pluhard a „Radůza“ choreografky Aleny Drapalíkové, inspirovaná, jak již název napovídá, tvorbou jedné z nejosobitějších českých zpěvaček.

Kateřina Dedková-Franková studuje se souborem crazy balet Pavla Šmoka  „Záskok“ na hudbu F. von Suppé, jehož premiéra je plánována na měsíc říjen.

    V dalším období plánujeme spolupráci s polskou choreografkou Katarzynou Aleksandrou- Kmiec, francouzským tanečníkem a pedagogem Cyrillem Atanassoffem. Na leden připravuje Bohemia Balet ve spolupráci s ND světovou premiéru tanečního ztvárnění Petera Pana v choreografii Bérangere Andreo.  

Cookies

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK