Aktuality

Rozloučení se sezonou 2018/19

Bohemia Balet se rozloučí se sezonou 2018/2019 v Divadle na Rejdišti 25.6. a 26.6. v 18 hod. Na programu budou všechny balety uvedené v právě končící sezoně, doplněné vystoupením studentů vyšších ročníků. Těšíme se na setkání s příznivci souboru a věříme, že je potěšíme vystoupením mladých tanečníků. Vstupenky a 100 Kč je možné objednat na tel. 606 672 570, nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .   

BOHEMIA BALET V AKCI

 

 

BOHEMIA BALET V AKCI

 

Představení Bohemia balet v akci se bude konat 1. 4., ale apríl to není! Naopak, Bohemia Balet, soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, se vás pokusí dojmout i pobavit. V rámci večera uvedeme v premiéře dvě choreografické kompozice. Tou první bude Lamp Art člena Bohemia Baletu Davida Lamparta, kterou připravil pro účast na Mezinárodní choreografické soutěži v německém Hannoveru. Pro soubor vytvořil například velmi úspěšný balet O vášni a lásce /Carmen/  a také řadu tanečních miniatur - Beethoven, Shark, Ona a On, Dívka s kufrem. Novinkou bude také Ballaré francouzské choreografky Bérangere Andreo, která spolupracuje se souborem řadu let. Připomeňme její balet Lunneda, za který získala 1. cenu za choreografii na Celostátní přehlídce současného tanečního umění ČR v roce 2012, či balet Petr Pan z roku 2013 a Oliver Twist (2016), které uváděl Bohemia Balet nejen ve Stavovském divadle, ale také na scénách v ČR i v zahraničí. Program doplní Sen horké letní noci choreografa Filipa Veverky, který jsme uvedli v premiéře v lednu na scéně Stavovského divadla a Dům Bernardy Alby v choreografii Hany Litterové, který představil Bohemia Balet při hostování v japonské Toyamě v únoru tohoto roku.

Vstupenky  a 200 Kč lze zakoupit v pokladně  Divadla Komedie. Začátek představení v 19.30 hod.    

 

BOHEMIA BALET V JAPONSKU

Na základě dlouhodobé spolupráci s Kasai Dancing Company z japonské Toyamy vystoupili členové Bohemia Baletu a studenti TKHMP 17.2. 2019 na společném představení v Kenminkaikan Hall v Toyamě. V prví části byl uveden balet Dům Bernardy Alby v choreografii Hany Litterové, v kterém vystoupily členky Kasai Dancing Company, v rolích Bernardy Alby, služky Adély  a Pepeho členové Bohemia Baletu a studenti TKHMP. Druhou část tvořila Carmina Burana Carla Orffa v choreografii Ivanky Kubicové, která je na repertoiru Kasai Dancing Company od premiéry v roce 2001. I tady vystoupili v duetech členové Bohemia Baletu a TKHMP.    

BOHEMIA BALET NABLÍZKO

Bohemia Balet připravil další představení v Divadle Na Rejdišti. V sobotu  23.2. uvede ve 14 hod. reprízu baletu Sněhurka a sedm trpaslíků  Z.Vostřáka v choreografii Gustava Skály. Od 18 hod. to bude Sen horké letní noci choreografa Filipa Veverky, O vášni a lásce-Carmen v choreografii Davida Lamparta a Tintin a zlaté střevíce Mariky Blahoutové-Hanušové. Jako hosté vystoupí Ondřej Vinklát, 1. sólista Baletu ND a Jakub Rašek, člen Baletu ND v duetu  "Stejně jako předtím", který  vytvořil Ondřej Vinklát u příležitosti 238. výročí narození W.A.Mozarta. Choreografie byla uvedena na slavnostním galakoncertu "Mozart moves" v Salcburku v lednu 2019. V soboru bude mít českou premiéru. Vstupenky lze objednat na tel. 606 672 570 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Bohemia Balet - host Baletu ND

 

BOHEMIA BALET vystoupí  dne 13.12019 poprvé v tomto roce jako host  BALETU ND ve Stavovském divadle v Praze. Představení pod názvem RAPSODIE V MODRÉM je věnováno tvorbě českých choreografů.  V premiéře bude uveden balet  SEN  HORKÉ LETNÍ NOCI  FILIPA VEVERKY, který k němu uvádí:   „V každém pořádném baletním představení nebo alespoň ve většině z nich se sní, někdo o něčem sní , něco se tváří snově, snivá scéna ze záhrobí, Don Quichote o své Dulcinelle, každý o něčem. I my se tedy zařadíme do davu snílků a necháme spát naší hrdinku. O čem se jí bude zdát se brzy dozvíte. Neočekávejte však nějaký smysluplný příběh. Jak už to se sny bývá, dost často ani netušíme proč  a o čem jsou, veskrze chaotické surrealistické obrázky z podvědomí“. Ve druhé části uvedeme v premiéře kompozici  INSPIRED BY AIR choreografky Lucie Holánkové, která přizvala ke spolupráci studenty choreografie AMU Natálii Matyskovou a Jana Razimu.  Inspirací celé  choreografie, která je společným dílem tří choreografů, je pohled na téma „a Breath of Fresh Air“, neboli „závan čerstvého vzduchu“. Každý autor zpracovává jiný odstín tohoto významu a přitom panuje inspirační propojení. Vzniká sourodé dílo, které je naplněné dechem jako metaforou života, toho lidského i uměleckého. Na závěr představení je zařazena repríza Rapsodie v modrém G.Gershwina v choreografii Jiřího Horáka, kterou jsme uvedli v rámci absolventských představení 2018 a kterou uvádí Bohemia Balet  i v sezoně 2018/19.