Aktuality

Bohemiá Balet se loučí se sezonou 2017/18

 

Rozloučení se sezonou 2017/18

 

Milí příznivci, vážení diváci Bohemia Baletu,

 

na závěr sezony se soubor Bohemia Balet ještě stihne vrátit na scénu svého domovského města Prahy a v přátelském prostředí Divadla Na Rejdišti uspořádá hned dvě představení.

 

25. června 2018 uvedeme oblíbené představení Bohemia Balet NABLÍZKO - Tanec a literatura, které již poněkolikáté, alespoň na krátký okamžik, oživí známé literární postavy různých žánrů. Hned následující, den 26. června, se uskuteční  druhé představení PREMIÉRA 2018 - rozloučení, které připomene nově nastudované choreografie začínajících i kmenových choreografů. Vášeň, láska, vztahy, duše svoboda i klec. Vážné náměty vyváží lehkost tance a diváky nabije energie mladých interpretů. Večer doplní i vítězné choreografie v podání studentů Taneční konzervatoře hl. m. Prahy.

 

Představení bude zároveň rozlučkou pro některé členy souboru, kterým přejeme v další kariéře hodně štěstí a úspěchů.

 

Obě představení 25. a 26. června začínají od 19.00 hod. v Divadle Na Rejdišti.

 

Jednotná cena vstupenky á 100 Kč.

 

Kvůli omezené kapacitě sálu doporučujeme objednat si vstupenky na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. +420 606 672 570

 

Těšíme se na shledání!

 

Premiéra 2018 - repríza

Vážění příznivci, milí návštěvníci představení souboru Bohemia Balet,

Děkujeme Vám za přízeň, kterou jste nám projevili. Abychom se mohli setkat na představení s vámi se všemi, našli jsme vhodný termín pro reprízu představení PREMIÉRA 2018.

Tři premiérové choreografie souboru (O vášni a lásce – D. Lampart; Tíha bytí – E. Urbanová; V kleci – M. Hanušová) tentokrát doplní choreografie One person, Strange fruit a Twins v podání studentů TKP, které byly v nedávné době oceněny na mezinárodních soutěžích.

Těšíme se na další milé shledání 23. 5. 2018 do Divadla Na Rejdišti od 19,00 hodin na představení PREMIÉRA 2018 – repríza.

Kapacita sálu je opravdu limitována, proto doporučujeme objednat si vstupenky na emailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   nebo na tel. +420 606 672 570 

 

 

 

PREMIÉRA 2018

 

BOHEMIA BALET uvede 22.4.v 18hod. V Divadle Na Rejdišti PREMIÉRU 2018.

 

Na programu budou tři taneční kompozice, pojednávající o psychologii lidských vztahů.

První balet „O vášni a lásce“ /Carmen/ vytvořil člen Bohemia Baletu David Lampart. Na milostných vztazích Micaely, José, Carmen a Escamilia se pokouší vykreslit tragédii vzniklou z neopětované lásky. Balet „V kleci“ vytvořila na hudbu F.Chopina Marika Hanušová. Je to již její třetí choreografie pro Bohemia Balet /Ave Maria, Tintin a zlaté střevíce/. K samotné choreografii říká: „Vztahy mezi lidmi jsou tak rozmanité, plné lásky, zrady, pomoci i využívání toho druhého. Choreografie „V kleci“ obrazně a v náznacích vyjadřuje pocity ženy, uvězněné láskou svého muže, který ji svým vlivem spoutává a ovládá.  Sám přitom prožívá milostný vztah a vrhá sám sebe do lži. Kdo je opravdu v kleci, na to si divák odpoví sám. Třetí balet „Tíha bytí“ připravila se členy Bohemia Baletu mladá talentovaná choreografka, studentka Taneční katedry HAMU Eva Urbanová. O své choreografii říká: „ Je to příběh o duši, která se dostala na zem a nyní se učí pracovat s lidským tělem a všudypřítomnou gravitací. Boj proti zemské přitažlivosti ovšem nemůže jednotlivec vyhrát, ani když hledá oporu ve skupině. Není tedy lepší gravitaci přijmout a nesnažit se jí vzepřít? Co to znamená BÝT a je existence podmíněna akceptací sebe sama? Příběh věčného návratu a boje duše s tělem.

Hosty představení budou studenti Státní baletní školy v Bytomi /Polsko/, kteří zatančí vítěznou choreografii Contact Fabrik  X.Mezinárodní choreografické soutěže mladých choreografů, která se konala v lednu  tohoto roku v Bytomi. Na programu budou uvedeny také chorografie významné polské choreografky Katarzyny Aleksander-Kmieč.

Vstupenky /kapacita míst je omezena/ je možné objednat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   nebo na tel. +420 606 672 570 

KONKURZ

Bohemia Balet

soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy

 

vypisuje konkurz pro tanečnice a tanečníky na sezonu 2018/19.

 

Konkurz je určen pro absolventy tanečních konzervatoří, kteří mají zájem pracovat v komorním souboru se zaměřením na individuální rozvoj tanečníka a tím zdokonalení profesní přípravy před vstupem do oblasti profesionálního tance. Repertoár souboru zahrnuje choreografie klasického, neoklasického i současného tanečního stylu – viz  www.bohemia-balet.cz .

Zájemci budou na základě CV na konkurz písemně pozváni.

Konkurz se uskuteční 5. 5. 2018.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. +420 602 339 519

 

 

Mgr. Jaroslav Slavický v.r.

ředitel TK HMP

umělecký ředitel BB

 

 

 

 

Přehled představení souboru březen - duben 2018

Vážení čtenáři, milí příznivci Bohemia Baletu,

Těší nás Váš zájem o představení souboru a vřelá přijetí na našich zájezdových vystoupeních.

Další setkání připravujeme v následujících termínech:

14. 3. 2018     Divadlo Fráni Šrámka, Písek

10.00 představení pro školy

19.00 Ples kadetů, Dům Bernardy Alby

20. 3. 2018     Divadlo KH Máchy, Litoměřice

                        19.00 Tanec a literatura

12. 4. 2018     Vrchlického divadlo v Lounech

                        19.00 Ples kadetů, Dům Bernardy Alby

15. 4. 2018     Divadlo Na Vinohradech, Praha

                        V rámci večera MTT vystoupí Bohemia Balet s choreografií Dům Bernardy Alby

22. 4. 2018     Divadlo Na Rejdišti, Praha

                        18.00 PREMIÉRA 2018

 

 

 

 

 

 

Cookies

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK