Aktuality

BOHEMIA BALET V LEDNU 2015

VEDENÍ A ČLENOVÉ BOHEMIA BALETU PŘEJÍ VŠEM PŘÍZNIVCŮM, DIVÁKŮM A ČTENÁŘŮM ÚSPĚŠNÝ ROK 2015!

11. a 18. 1. uvede soubor v 17 hod. ve Stavovském divadle reprízy baletu Petr Pan / Howard, Andreo/  a baletu Záskok / Suppé, Šmok/.

21.1. vystoupí soubor na dvou představeních ve Vídni, která se uskuteční ve spolupráci se Školou Vídeňské státní opery.  

Zprávy z Bohemia Baletu

V listopadu, 9.11. vystoupil soubor na Dance Live Expo v Brně, kde uvedl program složený z ukázek klasického i moderního tance- Adagio Odetty a Prince ze 2. jednání  a Pas de trois z 1.jednání baletu Labutí jezero, taneční miniaturu Sněžná sova /chor. Alena Drapalíková/, Bachův klavírní koncert /chor. Bérangere Andreo/, Antiduetos / Santaolla, Andreo/ a Slova z jantaru na hudbu O.Arnoldse v choreografii Jarka Cemerka. Členka Bohemia Baletu Lenka Maříková, společně se studenty 6.ročníku Miroslavem Sudou a Jakubem Grootem, vystoupili na Galakoncertu ve Slovenském Národním divadle u příležitosti 35. výročí založení Taneční konzervatoře Evy Jaczové.

22.11. vystoupil soubor na Plesu MHMP v Obecním domě, kde předvedli scény z filmových muzikálů Starci na chmelu a Limonádový Joe v choreografii Aleny Drápalíkové.

Během měsíce listopadu začala také intenzivní příprava Premiéry 2015, která bude věnována současné taneční tvorbě.

Lenka Maříková a Mustafa Ozmen vytvořili hlavní party v baletu Labutí jezero, které pořádá zájezdová skupina, složená ze členů baletu ND, Laterny. Magiky. 28.11. se uskutečnilo představení v Hamburku a 29.11. v Lipsku. Dalších 22 představení pak proběhlo v Německu a ve Švýcarsku v měsíci prosinci a lednu.

9.12. se ve spolupráci s pěveckým oddělením Pražské konzervatoře uskutečnil koncert na němž byl proveden Zápisník zmizelého Leoše Janáčka. Součástí provedení Janáčkova díla bylo i taneční ztvárnění , kterého se ujala choreografka Sylva Nečasová a členové BB Sára Halušková a Pavel Kremsa.   

Tereza Szentpéteryová, Zuzana Fikrová, Gaetan Pires a Pavel Kremsa se zúčastnili ve dnech 22.12.-5.1. s orchestrem Virtuosi Brunense pod uměleckým vedením Pavla Mitáše turné v Číně, kde vystoupili na 8 koncertech.

    

BOHEMIA BALET V SEZONĚ 2014/15

Členové Bohemia Baletu v sezoně 2014/15:

Zuzana Fikrová

Sára Halušková

Lenka Maříková

Terera  Szentpéteryová

Mustava Cagatay Özmen

Gaëtan Pires

Pedro Vinicius Camergo Bueno

 

Hosté:

Lýdie Švojgerová

Kristina Kornová

Tamara Kšírová

Pavel Kremsa

Vojtěch Rak

Jakub Rašek

Miroslav Hajn

Gustav Skála

 

Umělecký ředitel:

Mgr.Jaroslav Slavický    

 

Pedagogové, repetitoři:

Ivanka Kubicová, Libuše Ovsová, Kateřina Slavická, Hana Vláčilová,

Ljubov Dantchenko, Magdalena Kaprasová, Sylva Nečasová, Roberta Pospíšilová,            

Alice Kovářová, Cyrille Atanassoff,  Jiří Horák, Jaroslav Slavický, Vojtěch Rak

 

Produkce:

Helena Potměšilová

 

Repertoár:

Petr Pan  Howard/Andreo  55 min

Carmina Burana  Orff/Kubicová   53 min.

Suite en blanc  Lalo/Lifar  35 min.

Labutí jezero /2.jednání/  Čajkovskij/Ivanov  25 min.

Záskok  Suppé/Šmok   30 min.

Klavírní koncert  Bach/ Andreo   11 min.

Dafnis a Chloe – pas de deux  Ravel/Skibine 12 min.

Faunovo odpoledne  Debuśsy/Lifar 10 min.

Duety     Santaollala, Amar /Andreo 8 min.

 

Připravujeme:

Premiéra 2015 – únor, choreografie  Ondřej Vinklát,a Štěpán Pechar, Sylva Nečasová, Šimon Kubáň, Bérangere Andreo

 

Projekt Bohemia Balet je podpořen grantovým programem MHMP. MK ČR, Nadací ŽIVOT UMĚLCE, Nadací Cesta ke vzdělání, Nadací ČEZ,  Společností tance při TK Praha sp., a soukromými sponzory

Mediálními partnery jsou www.tanecniaktuality.cz , www.operaplus.cz 

V září soubor velmi intenzivně pracoval s francouzskou choreografkou Bérangere Andreo, která nastudovala 5. klavírní koncert J.S.Bacha, dále Duety a zkoušela balet Petr Pan, ve kterém se objevili někteří noví interpreti. Intenzivní byly také zkoušky na Carmina Burana C. Orffa a Lifarovu Suite en blanc, které jsme uvedli dne 24.9.  v Městském divadle v Turnově. Představení se konalo v rámci Turnovských hudebních večerů a setkalo se u diváků s velkým ohlasem.

Orffovu Carmina Burana jsme uvedli také 2.10. v Hálkově městském divadle v Nymburce, kam zavítal BB již posedmé. Do prví části večera jsme  zařadili předpremiéru Bachova klavírního koncertu a Duetů choreografky Bérangere  Andreo.

4.10. před vyprodaným hledištěm Stavovského divadla jsme zatančili Petra Pana a balet Pavla Šmoka na hudbu F. von Suppé Záskok. 

8.10. vystoupil soubor v Divadle Archa v rámci Slavnostního koncertu televizního festivalu Zlatá Praha, kde uvedl choreografii Jarka Cemerka Slova z jantaru. Koncert byl vysílán živě na ČT Art.  

10.10. vystoupil soubor na vernisáži výstavy italského fotografa Simone Ghery v Ruském kulturním centru ve Vídni, kde zatančil Bachův klavírní koncert. 

17.10. vystoupili členové souboru a studenti školy na Plese Komory daňových poradců ČR na Žofíně. V pěti  tanečních vstupech předvedli valčík z baletu Coppélia, Bachův klavírní koncert, dvě taneční miniatury v choreografii Aleny Drápalíkové, Slova z jantaru a Čardáš z Kopanic  


Dne 30.10. Stavovské divadlo v 19 hod. TANEC A HUDBA . Na programu představení je premiéra duetu Dafnise a Chloe na hudbu M. Ravela  v choreografii George Skibina, Debussyho Faunovo odpoledne v choreografii Serge Lifara, 5.klavírní koncert J.S.Bacha v tanečním ztvárnění Bérangere Andreo . Ve druhé části uvedeme Orffovu Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové.

Bohemia Balet v Číně.

Bohemia Balet vystoupil na přelomu července a srpna v představení Láska na špičkách, které pořádala Agentura ss.wave art v Pekingu  ve spolupráci s Francouzskou ambasádou u příležitosti 50.výročí francouzsko-čínské spolupráce. Členky Bohemia Baletu se představily ve 2.jednání baletu Labutí jezero a plesové scéně z baletu Romeo a Julie. Představení se konala 30.7. v Pekingu a 2.8. v Ghuanzhou /Kanton/. Hlavní protagonistkou byla čínská primabalerina SISI QIU, 1. sólisté Bavorského státního baletu v Mnichově Cyril Pierre a Lukáš Slavický a také francouzský pianista Richard Clayderman.   

BOHEMIA BALET V ČERVNU 2014

Bohemia Balet se zúčastní ve dnech 30.5.- 9.6.2014 VIII. Mezinárodního baletního festivalu v kolumbijském Cali. Vystoupí již 1.6. na zahajovacím představení konaném na Plaza de torros /60.000 diváků/, kde uvede Slova z jantaru /Arnolds, Cemerek/, déle Koňare a Myjavský čardáš. Představí se také na dvou celovečerních představeních na hlavní festivalové scéne, v Městském divadle, kde uvede pas de deux z baletu Harlekynáda, Trio z baletu Korzár, 2.větu Klavírního koncertu a moll E. Griega a balet Chlapec a Smrt /Mahler/ v choreografii Libora Vaculíka, Sonatinu Drammaticu /Fried, Kubicová/ a Slova z jantaru. Naplánovány jsou vystoupení s ostatními soubory na koncertech a gala, nejen v Cali, ale také v dalších městech. 

22.6. uvede Společnost tance při Taneční konzervatoři Praha sp. ve spolupráci s Baletem ND v Praze  ve Státní opeře v 19hod. obnovenou premiéru Suite en blanc /Lalo, Lifar/ a Carmina Burana /Orff, Kubicová/. V představení vystoupí absolventi 2013/14.

23.6. tamtéž uvedeme již tradiční koncert Taneční mládí, na kterém vystoupí studenti školy, včetně letošních absolventů.

25.6. v Divadle Na Rejdišti v 18 hod. se rozloučí se sezonou 2013/14 Bohemia Balet retrospektivou svého repertoáru.