Aktuality

BOHEMIA BALET V LEDNU 2014

Bohemia Balet vítá čtenáře a příznivce souboru a přeje úspěšný a zdravý rok 2014!

Dne 11.1.2014 vystoupí soubor v Masarykově domě  v Mělníku, kde uvede v 17 hod. představení Petr Pan.

12.12. v 15 hod. ve Stavovském divadle Petr Pan a balet Pavla Šmoka Záskok.

          v 18hod. balet Les Sylphides /Chopin, Fokin/ a Petr Pan 

21.1. vystoupí soubor již pošesté ve Vrchlického divadle  v Lounech. Na programu představení jsou Fresky a trio Oceán a perly z baletu Koníček Hrbáček /Pugni, Petipa/, Chlapec a Smrt /Mahler, Vaculík/ a Petr Pan  

BOHEMIA BALET V PROSINCI

Členové Bohemia Baletu vystoupí společně se studenty Taneční konzervatoře hl.m.Prahy v tanečních ukázkách na semináři VIVAT ČAJKOVSKIJ, který pořádá Balet ND v Praze u příležitosti 120. výročí úmrtí skladatele 10.12.2013 v Národním divadle v Praze ve 14 hod.

12.12. v 19.30 pořádá Společnost tance při Taneční konzervatoři Praha o.s. za finanční podpory Nadačního fondu Cesta ke vzdělání MHMP na Nové scéně ND Přehlídku evropských tanečních škol. V rámci večera se představí studenti Státní baletní školy Ludomíra Rozyckiego v Bytomi, Taneční konzervatoře Evy Jaczovej v Bratislavě, Státní baletní školy v Berlíně a Baletní soubor Školy Vídeňské státní opery. Na večeru vystoupí také Bohemia Balet a studenti Taneční konzervatoře hl.m.Prahy, kteří uvedenou mimo jiné fragment ze Svity v bílém Serge Lifara a v premiéře Adagio z Klavírního koncertu a moll Edwarda Griega v choreografii Libora Vaculíka.

V neděli 15.12. v 11 hod. je přidáno, pro velký zájem diváků, ve Stavovském divadle  představení Petr Pan.

 Dne 16.12. v 18 hodin uvádí Bohemia Balet v 18 hodin ve Stavovském divadle představení Petra Pana a baletu Pavla Šmoka Záskok.

Bohemia Balet přeje divákům a příznivcům souboru krásné svátky vánoční,  štěstí a pevné zdraví v roce 2014! Těšíme se na setkání při představeních v roce 2014!

Sezona 2013/14

Vážení čtenáři, diváci, přátelé Bohemia Baletu – souboru Taneční konzervatoře hl.m.Prahy!

Velmi nás mrzí, že počátkem sezony, v měsíci září, došlo k poruše našich webových stránek a tak jsme vás nemohli v nové sezoně přivítat a hlavně vás informovat o dění a akcích souboru.

Webové stránky jsou již opět v provozu a tak mi dovolte alespoň několik základních informací. Činnost Bohemia Baletu pokračuje v sezoně 2013/14 díky podpoře MHMP, Nadace „Cesta ke vzdělání“ firmy Grishko i soukromých dárců. Stálými členy souboru jsou Zuzana Fikrová, Tamara Kšírová, Iva Rezková, Lýdie Švojgerová, Martina Vlachová, Florent Operto a Vojtěch Rak. Jako hosté s námi spolupracují Anastasiya Bunda, Markéta Hlobilová, Tereza Szentpéteryová, Marek Červinka, Michal Klohna, Alexandr Sadirov a  Kryštof Šimek.

První dvě představení v sezoně 2013/14 se konala 28.9. ve Stavovském divadle v Praze. Byly to reprízy úspěšného baletu Petr Pan ve 14 a 18 hod., k nimž jsme uvedli ve 14 hod. balet Les Sylphides a v 18 hod. komický balet Pavla Šmoka Záskok.  8. 10. jsem vystoupili v Hálkově městském divadle v Nymburce. Také tam jsme uvedli Petra Pana pro školy a večer s Petrem Panem ještě ukázky z baletu Koníček Hrbáček – Fresky a trio Oceán a Perly, v předpremiéře byl uveden balet Chlapec a Smrt na Mahlerovy Písně potulného tovaryše v choreografii Libora Vaculíka. Bohemia Balet se podílel na programu „Zlatého dne“ probíhajícího v souvislosti s 50. ročníkem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha.

Dne 28.10. se konalo představení ve Stavovském divadle, kde jsme uvedli obnovenou premiéru Lifarova baletu na hudbu Fr. Schuberta Variace, dále premiéru Chlapec a Smrt a zcela poprvé světoznámou kantátu Carla Orfa Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové.  

3. listopadu jsme vystoupili společně s Dětskou operou Praha ve Stavovském divadle v představení Opera nás baví, které bylo věnováno tentokrát P.I.Čajkovskému. Bohemia Balet vystoupil v ukázkách z Labutího jezera – pas de quatre malých labutí - a Šípkové Růženky – Karkulka a Vlk a Kocour v botách a Bíla kočička. V listopadu můžete navštívit představení Bohemia baletu 23.11. ve Stavovském divadle, kde ve  14 a v 18 hod. uvedeme reprízy Petra Pana, tentokrát s Variacemi S. Lifara. Těšíme se na setkání s vámi!

VII. Mezinárodní baletní festival Cali

 Bohemia Balet se zúčastnil ve dnech 2.-10.6. již popáté Mezinárodního baletního festivalu v kolumbijském Cali. Jedná se o jeden z největších festivalů tohoto druhu v Latinské Americe. Každoročně se ho zúčastňuje více jak sto tanečníků z celého světa. Festival je otevřen všem stylům tance, od klasického přes moderní až po alternativní tvorbu. Představení probíhají jednak v divadelních prostorách, ale také na náměstích i arénách. Program Bohemia Baletu byl koncipován tak, aby tvořil samostatné představení, ale mohl být i součástí koncertních programů, v nichž vystupují další soubory. Tvořily ho Fresky a trio Oceán a perly z baletu Koníček Hrbáček /Pugni, Arthur Saint-Leon, Petipa/, pas de trois z baletu La ventana /Lumblye, Bournonville/, variace z Valpuržiny noci /Gounod, Slavický/, ...to samo /M.Atack, Drapalíková/, Inside /Tigres Lilly, Odstrčil/, Que serra serra /D. Grey, Kuneš/ a komický balet Pavla Šmoka na hudbu Fr. von Suppé Záskok.   

Za dobu své účasti na festivalu získal Bohemia Balet celou řadu příznivců a dle vyjádření ředitelky festivalu, Glorie Castro Martinez, již před začátkem festivalu obdržel přípravný výbor několik dotazů na naši účast. To bylo také jedním z důvodů, proč jsme dostali možnost uspořádat dvě vlastní celovečerní představení na hlavní scéně - v Městském divadle dne 4. a 5. 6., kde jsme předvedli celý program. Následující den 6.6. jsme vystoupili společně s dalšími soubory v Aréně ve městě Palmira, kde jsme uvedli trio Oceán a perly, variaci z Valpuržiny noci, … to samo a Que sera sera. Představení v býčí Aréně se zúčastnilo 12 000 diváků!!, atmosféra a úspěch vystoupení – jednoznačně nezapomenutelný zážitek! Dne 7.6. vystoupil soubor na náměstí Confenalco v Cali- tam jsme zařadili trio La ventana, Inside a Que sera sera. 8.6. jme odjeli společně s Národním baletem Dominikánské republiky do města Roldanillo /200 km od Cali/, rodiště významného kolumbijského malíře a sochaře Omara Rayo. V amfiteatru jeho muzea, kde se představení konalo, jsme uvedli Fresky, Valpuržinu noc, La ventanu, Inside, …to samo a Que sera sera. Závěrečný galakoncert festivalu se konal 9.6. v amfiteatru Los Cristales /3.500 diváků/, na kterém vystoupily všechny zúčastněné soubory. Bohemia Balet uvedl  trio Ocean a perly a Que sera sera.    

Účast Bohemia Baletu lze hodnotit podle ohlasu na představeních, ale také podle organizátorů festivalu a odborné kritiky za jednoznačně úspěšnou. Představení jsou provázena obrovským zájmem diváků, tím spíše, že mnohá jsou bezplatná / Palmíra, Confenalco, Roldanillo, Los Cristales/. Díky finanční podpoře MK ČR se mohlo zúčastnit zájezdů 9 tanečníků, což umožnilo předvést celovečerní program a také uvést žánrové bohatý repertoár obsahující jak ukázky klasického i moderního tance a zařadit i větší taneční celek – Záskok, který byl přijat „standing ovation“. Bohemia Balet obdržel již pozvání na další ročník festivalu.

 

 

 

BOHEMIA BALET v červnu

Bohemia Balet se zúčastní ve dnech 2.-10.6. již popáté Mezinárodního baletního festivalu v kolumbijském Cali.Jedná se o jeden z největších festivalů tohoto druhu v Latinské Americe. Každoročně se ho zúčastňuje více jak sto tanečníků z celého světa. Festival je otevřen všem stylům tance, od klasického přes moderní až po alternativní tvorbu. Představení probíhají jednak v divadelních prostorách, ale také na náměstích i arenách. Bohemia Balet vystoupí tento rok ve dvou samostatných představeních na hlavní scéně - v Městském divadle a dále v koncertních programech s různými soubory. Program Bohemia Baletu je koncipován tak, aby tvořil samostatné představení, ale mohl být i součástí koncertních programů. Tvoří ho Fresky a trio Oceán a perly z baletu Koníček Hrbáček /Pugni, Arthur Saint-Leon, Petipa/, pas de trois z baletu La ventana /Lumblye, Bournonville/, variace z Valpuržiny noci /Gounod, Slavický/, ...to samo /M.Atack, Drapalíková/, Inside /Tigres Lilly, Odstrčil/, Que serra serra /D. Grey, Kuneš/ a komický balet Pavla Šmoka na hudbu Fr. von Suppé Záskok. Účast souboru na festivalu podpořilo v tomto roce MK ČR.  

Ve dnech 21. a 22.6. se uskuteční ve Stavovském divadle absolventská představení TK HMP, na kterých také vystoupí členové Bohemia Baletu. 21.6. je na programu Grand pas de quatre /Pugni,Perrot/, pas de trois z baletu La ventana /Lumblye, Bournonville/, choreografie Aleny Drapalíkové BEZ/na/DĚJE, vytvořená pro absolventy studijního zaměření moderní tanec. Ve druhé části uvedeme úspěšné představení baletu Petr Pan, ve kterém tančí absolventi celou řadu rolí. 22.6. budou uvedeny v 1.části Les Sylphides /Chopin, Fokin/, BEZ/na/DĚJE a ve druhé části opět Petr Pan.

Příznivce školy zveme srdečně  27.6. do Stavovského divadla na tradiční koncert Taneční mládí, ve kterém se vedle studentů 1.-8.ročníku školy představí i zahraniční hosté. V tomto roce to budou studenti Státní baletní školy ve Varšavě, vítězové Polské národní baletní soutěže v Gdaňsku a soutěže Zlaté pointy o titul nejlepšího absolventa polských baletních škol ve Štětíně.

Cookies

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK