Aktuality

Petr Pan a Variace ve Stavovském divadle

Bohemia Balet uvede 21.2. ve Stavovském divadle v 19 hod. reprízu velmi úspěšné premiéry Petra Pana v choreografii francouzské choreografky Bérangere  Andreo, který uvedl v lednu ve světové premiéře. Představení doplní balet slavného francouzského choreografa 20.stol. Serge Lifara nazvaný Variace, který vytvořil pro šest primabalerin Pařížské opery v roce 1954 jako reminiscenci na romantický balet.    

28.2. vystoupí soubor na Česko-ruském podnikatelském plese ve Velkém sále paláce Žofín. Ples zahájí fragmentem z baletu Gajané Arama Chačaturjana.

PREMIÉRA BOHEMIA BALETU

Premiéra Bohemia Baletu

 

Lifarovy Variations a Petr Pan ve Stavovském divadle

 

 

 Bohemia Balet připravuje v české premiéře uvedení Lifarových „Variations“na hudbu Franze Schuberta. Jeden z největších francouzských choreografů 20. stol. Serge Lifar vytvořil Variations jak reminiscenci na romantický balet pro tehdejších šest primabalerín Pařížské opery – Lilian Daydé, Christiane Vaussard, Madelaine Lafon, Ninu Vyroubovu, Lycette Darsonval a Micheline Dardin. Inspirací mu byl  Grand pas de quatre /C. Pugni, J. Perault/ vytvořený pro čtyři největší primabaleríny romantického baletu 19.stol. Premiéra „Variations“ se uskutečnila na scéně Pařížské opery v roce 1954. Variations nastudovala prof. Kateřina Slavická za odborné spolupráce Cyrilla Atanassoffa, premier danseur étoile de L´Opera Paris a profesora Pařížské opery.

Ve druhé části večera bude uvedena světová premiéra tanečního ztvárnění Petra Pana podlepříběhu  skotského novináře, dramatika a spisovatele Jamese Mathew Barrieho. Petr Pan - magická pohádka o chlapci, který nechtěl vyrůst, malé holčičce Vandě, která se bojí usnout a jejich společné dobrodružné cestě do Říše snů, do Země Nezemě, o bojích s piráty, s indiány i s krokodýlem – lidojedem je plná napětí, poezie a snové krásy . Choreografie na hudbu J. N. Howarda je dílem mladé francouzské choreografky Bérangère Andreo, která již několikrát s Bohemia Baletem spolupracovala. Výtvarnou předlohou scény se staly magické obrazy Miloše Kouteckého, kostýmy vytvořila mladá česká výtvarnice Renáta Nováková.


Premiéra obou baletů se uskuteční 22.1. v 19 hod. ve Stavovském divadle v Praze.
Další představení jsou plánována od 14 a 18 hod. dne 26.1. taktéž ve Stavovském divadle

Rezence na premiéru Variations a Petra Pana najdete na www.operaplus.cz , www.tanecniaktuality.cz

 

 

Krásné Vánoce a šťastný rok 2013


BOHEMIA BALET PŘEJE VŠEM SVÝM PŘÍZNIVCŮM A MILOVNÍKŮM TANCE KRÁSNÉ VÁNOCE

A ÚSPĚŠNÝ ROK 2013!


TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ PŘI DALŠÍCH PŘEDSTAVENÍCH V PRAZE I V ČESKÉ REPUBLICE!

Bohemia Balet na Nové scéně ND

Dne 4.12.2012 se uskuteční v 19 hod. na Nové scéně ND druhý Večer současného tance, na kterém se společně s Bohemia Baletem předstraví baletní soubor Městského divadla z Nordhausenu, který uvede představení složené z Tzigane a Bolera na hudbu M. Ravela v choreografii umělecké šéfky souboru Jutty Ebnother. Bohemia Balet uvede choreografickou kompozici Hany Litterové Jdou do nebe...? na hudbu Jevgenije Dogy, taneční sólo Primavera v provedení choreografky Bérangere Andreo a  Luneddu, za kterou získala 1.cenu na Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby ČR v roce 2012. Premiéru bude mít choreografie Dany Palátové  STOP & GO na hudební koláž  Sigur Rós, Reshá. Podle choreografky je STOP & GO iluzí dvou smyšlených postav z dopravního samaforu. Je to parodie, je to pohádka či surealistický příběh na pokraji lidskosti, kde se živé i neživé věci objevují stejně často jako lidské stereotypy.

BOHEMIA BALET V listopadu 2012

 

5.11. se uskuteční na Nové scéně představení Bohemia Baletu společně s baletním souborem Městského divadla v Giessenu / Německo/. Bohemia Balet uvede k 85. narozeninám Pavla Šmoka  obnovenou premiéru jeho velmi úspěšného baletu Záskok na libreto Vladimíra Vašuta a hudbu Franze von Suppé. Baletní soubor Městského divadla v Giessenu se představí baletem svého uměleckého šéfa Tareka Assama Hausrat / Domácí potřeby/, který vytvořil choreograf pro 10. ročník festivalu TanzArt ost west v květnu tohoto roku.  

 

21.11. se uskuteční na Nové scéně Baletgala. Na představení vystoupí sólisté Bavorského státního baletu v Mnichově Ilana Werner a Lukáš Slavický, kteří se představí v pas de deux z Neumeierova  verze Labutí jezera /Swanensee vie Ilussionen/ a v Astonově choreografii Straussova valčíku Jarní hlasy. Bohemia Balet  uvede Fresky / Pugni, Petipa/, dále Un Ballo Jiřího Kyliána na hudbu M. Ravela, Luneddu a Primaveru  Bérangere Andreo, / Primaveru bude tančit sama choreografka/ , duet Stones Jana Kodeta a Červenej čudlik Štěpána Pechara a Ondřeje Vinkláta. Představení natáčí ČT.

 

24.11. uvede Bohemia Balet ve Stavovském divadle Baletní kontrasty III. Na programu jsou Les Sylphides / Chopin, Fokin/, Jdou do nebe…? Hany Litterové na hudbu Jevgenije Dogy a Záskok Pavla Šmoka.    

  

Cookies

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK