Aktuality

Krásné Vánoce a šťastný rok 2013


BOHEMIA BALET PŘEJE VŠEM SVÝM PŘÍZNIVCŮM A MILOVNÍKŮM TANCE KRÁSNÉ VÁNOCE

A ÚSPĚŠNÝ ROK 2013!


TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ PŘI DALŠÍCH PŘEDSTAVENÍCH V PRAZE I V ČESKÉ REPUBLICE!

Bohemia Balet na Nové scéně ND

Dne 4.12.2012 se uskuteční v 19 hod. na Nové scéně ND druhý Večer současného tance, na kterém se společně s Bohemia Baletem předstraví baletní soubor Městského divadla z Nordhausenu, který uvede představení složené z Tzigane a Bolera na hudbu M. Ravela v choreografii umělecké šéfky souboru Jutty Ebnother. Bohemia Balet uvede choreografickou kompozici Hany Litterové Jdou do nebe...? na hudbu Jevgenije Dogy, taneční sólo Primavera v provedení choreografky Bérangere Andreo a  Luneddu, za kterou získala 1.cenu na Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby ČR v roce 2012. Premiéru bude mít choreografie Dany Palátové  STOP & GO na hudební koláž  Sigur Rós, Reshá. Podle choreografky je STOP & GO iluzí dvou smyšlených postav z dopravního samaforu. Je to parodie, je to pohádka či surealistický příběh na pokraji lidskosti, kde se živé i neživé věci objevují stejně často jako lidské stereotypy.

BOHEMIA BALET V listopadu 2012

 

5.11. se uskuteční na Nové scéně představení Bohemia Baletu společně s baletním souborem Městského divadla v Giessenu / Německo/. Bohemia Balet uvede k 85. narozeninám Pavla Šmoka  obnovenou premiéru jeho velmi úspěšného baletu Záskok na libreto Vladimíra Vašuta a hudbu Franze von Suppé. Baletní soubor Městského divadla v Giessenu se představí baletem svého uměleckého šéfa Tareka Assama Hausrat / Domácí potřeby/, který vytvořil choreograf pro 10. ročník festivalu TanzArt ost west v květnu tohoto roku.  

 

21.11. se uskuteční na Nové scéně Baletgala. Na představení vystoupí sólisté Bavorského státního baletu v Mnichově Ilana Werner a Lukáš Slavický, kteří se představí v pas de deux z Neumeierova  verze Labutí jezera /Swanensee vie Ilussionen/ a v Astonově choreografii Straussova valčíku Jarní hlasy. Bohemia Balet  uvede Fresky / Pugni, Petipa/, dále Un Ballo Jiřího Kyliána na hudbu M. Ravela, Luneddu a Primaveru  Bérangere Andreo, / Primaveru bude tančit sama choreografka/ , duet Stones Jana Kodeta a Červenej čudlik Štěpána Pechara a Ondřeje Vinkláta. Představení natáčí ČT.

 

24.11. uvede Bohemia Balet ve Stavovském divadle Baletní kontrasty III. Na programu jsou Les Sylphides / Chopin, Fokin/, Jdou do nebe…? Hany Litterové na hudbu Jevgenije Dogy a Záskok Pavla Šmoka.    

  

BOHEMIA BALET v říjnu 2012

Bohemia Balet vystoupí 6.10.2012 v 18 hod. ve Sportovním a kulturním centru v Ondřejově. Jedná se již o druhé vystoupení v této malebné obci nedaleko Prahy, proslulé svou hvězdárnou. První vystoupení se uskutečnilo 21.4.2012 a bylo věnováno památce dlouholetých občanek Ondřejova, zasloužilých členek Národního divadla v Praze, sestrám Jiřině a Máše Šiklovým. Vysoupení se se setkalo s tak velkým ohlasesem, že soubor byl pozván na říjen tohoto roku. Do programu jsou zařazeny slavné ukázky z klasického baletnéího odkazu, např. Grand pas de quatre, Perly a Fresky z baletu Koníček Hrbáček a pas de deux z opery Vilém Tell. Ve druhé části uvede soubor taneční kompozici Aleny Drapalíkové Radůza, v níž roztančila písně této osobité zpěvačky a šansoniérky. Závěr programu bude tvořit úsměvný balet z dílny členů Bohemia Baletu Ondřeje Vinkláta a Štěpána Pechara Červenej čudlík. 

7.10. vystoupí soubor na Veletrhu tance v Brně, který je ojedinělou akcí svého druhu. Koná se ve dnech 5.-7.10 na Brněnském výstavišti. Bohemia Balet se představí ve 14 hod. na Theatre Stage, kde uvede pas de deux Modrého ptáka a princezny Floriny z baletu Šípková Růženka a inscenaci Deka pod dekou Tomáše Rychetského a Viktora Konvalinky. která obdržela Cenu za humor na Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby ČR v roce 2012. 

11.10. vystoupí členové souboru se skupinou Prague Brasivo na představení Queen in concert v Klatovech.


16.10. vystouzpí soubor již po páté v Městském Hálkově divadle v Nymburce. V dopoledních hodinách uvede dvě představení pro žáky ZŠ a SŠ nazvané Nebojte se baletu, v 18 hod. pak předpremiéru crazy baletu Pavla Šmoka Záskok na hudbu F. von Suppé, Jdou do nebe...? Hany Litterové a Červenej čudlík Ondřeje Vinkláta a Štěpána Pechara.


4., 9., 31.10. vystoupí členky Bohemia Baletu v představeních Labutího jezera ve Státní opeře Praha.        

BOHEMIA BALET V SEZONĚ 2012/13

Bohemia Balet v sezoně 2012/13.

Vítáme příznivce souboru v sezoně 2012/13 a těšíme se na setkání při představeních Bohemia Baletu v Praze i v dalších městech ČR.

V souboru pracuje v nadcházející sezoně  vedle stálých hostů – Terezy Chábové, Sandry Danielové, Ondřeje Vinkláta, Štěpána Pechara, Alexandra Sadirova, Marka Červinky – nadále Jaroslava Janečková a 10 letošních absolventů – Anastasia Bunda, Běla Dobiášová,  Zuzana Fikrová, Markéta Chudobová, Eliška Kolářová, Kristina Kornová, Andrea Maříková, Lýdie Hájková -Švojgerová, Kateřina Rošková  a Michal Klohna.

Sezonu zahájil soubor spoluprací na projektu The Queen in concert  s vynikajícím žesťovýn souborem Prague Brasivo. V choreografii Aleny Drapalíkové vystoupí na společných koncertech v ČR. První představení se uskuteční 14.9. v Českých Budějovicích, v následujícím období pak v Klatovech, Hradci Králové, Brně a v Praze.

V současné době studuje soubor balet Hany Litterové Jdou do nebe…?, nspirovaný muzikálem Cikáni jdou do nebe na hudbu Jevgenije Dogy. Premiéra se uskuteční 30.9. ve Stavovském divadle v rámci představení „Tanec a píseň“, v němž budou uvedeny další taneční kompozice vytvořené na písňovou tvorbu. Společně s baletem Hany Litterové to bude „Lunedda“ v choreografii Bérangere Andreo / 1.cena v Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby ČR/ na hudební koláž Christiny Pluhard a „Radůza“ choreografky Aleny Drapalíkové, inspirovaná, jak již název napovídá, tvorbou jedné z nejosobitějších českých zpěvaček.

Kateřina Dedková-Franková studuje se souborem crazy balet Pavla Šmoka  „Záskok“ na hudbu F. von Suppé, jehož premiéra je plánována na měsíc říjen.

    V dalším období plánujeme spolupráci s polskou choreografkou Katarzynou Aleksandrou- Kmiec, francouzským tanečníkem a pedagogem Cyrillem Atanassoffem. Na leden připravuje Bohemia Balet ve spolupráci s ND světovou premiéru tanečního ztvárnění Petera Pana v choreografii Bérangere Andreo.