Aktuality

BOHEMIA BALET v ČERVENCI A SRPNU

Po úspěšném vystoupení na Mezinárodním baletním festivalu v kolumbijském Cali / 7.-12.6 /, na němž se soubor představil 4 představeními v Městském divadle, náměstí Confenalco a závěrečném gala v amfiteatru Cristalos / 3.000 diváků/ a na Smetanově Litomyšli / 27.6./, se soubor v červenci zúčastní ve dnech 25.7.-7.8. Světového festivalu divadelního umění mládeže v japonské Toyamě. Na festivalu vystoupí jednak v samostatných blocích a také 2x s Kasai Dancing Company v taneční fantazii Děvčátko se sirkami, která je v repertoáru souboru od roku 2009. Pro  samostatná vystoupení jsou připraveny Grand pas z baletu Le Corsaire, pas deux z opery Vilhem Thel, Primavera, Stones, Twins a IV. Věta Čajkovského Serenády.

Od 31.7. do 30.8. se bude Bohemia Balet podílet na 3. ročníku festivalu Lávka River Stage. Každé úterý a čtvrtek vystoupí s kratšími ukázkami v rámci koncertního programu, v neděli 12. 19. a 26.8. pak v baletu Les Sylphides, Gajané a Jakstohoven.       

BOHEMIA BALET V ČERVNU 2012

 

 

Ve dnech 5.- 12.6. se zúčastní Bohemia Balet již po čtvrté Mezinárodního baletního festivalu v Cali / Kolumbie/, který patří mezi největší festivaly v Jižní Americe. Na 6. ročníku festivalu vystoupí společně s dalšími 20 soubory z celého světa. Pro repertoár zvolil pas de deux z baletu Le Corsaire a z opery Vilhem Tell, dále duet z připravované české premiéry fragmentu Najáda a rybář, Valčík cis moll Fryderika Chopina a dvě současné choreografie - Stones Jana Kodeta a Twins Aleny Drapalíkové. Zájezdu se zúčastní Kateřina Plachá, Kristina Kornová, Ondřej Vinklát a Kryštof Šimek.

 

Členové Bohemia Baletu se budou podílet také na absolventských představeních TK HMP, která se uskuteční 19. a 20.6. ve Stavovském divadle v Praze. Vystoupí v baletu Jiřího Kyliána na hudbu M. Ravela Un Ballo a v Dvořákově České suitě v choreografii Kateřiny Dedkové-Frankové.    

 

Dne 27.6. se představí soubor samostatným večerem na festivalu Smetanova Litomyšl. Na programu večera budou Les Sylphides / Chopin, Fokin/, premiéra baletu Vejíř / Smetana, Skála/, Růže / Spirituál kvintet, Zuska/ a Česká suita / Dvořák, Dedková-Franková/.     

BOHEMIA BALET V KVĚTNU 2012

BOHEMIA BALET V KVĚTNU 2012

 

Bohemia Balet vystoupí ve dnech 10.5. / v 19 hod./  a 12.5. / ve 14 a v 19 hod./  na scéně Stavovského divadla. V rámci Festivalu Petr Zuska GALA X uvede dvě choreografie, vytvořené Petrem Zuskou přímo pro soubor a dokladující dlouholetou spolupráci. Bude to Ravelovo Bolero z roku 2003, které se stalo jednou z nejúspěšnější inscenací souboru a obnovená premiéra baletu  Růže, inspirovaného hudební tvorbou legendární skupiny Spiritual kvintet, který vytvořil Petr Zuska v roce 2009.   

 

17.5. se představí soubor v Městském divadle v Prachaticích, kde uvede Luneddu / Pluhard, Andreo/, Trio g moll / Smetana, Šmok/ a Deku pod dekou / Conté, Rychetský, Konvalinka/.  

 

Ve dnech 25.-27.5. se zúčastní soubor festivalu TanzArt ost-west v německém Giessenu. Na 10. jubilejním ročníku festivalu  uvede Červenej Čudlík / koláž, Pechar, Vinklát/ a Un Ballo / Ravel, Kylián/.  

BOHEMIA BALET V DUBNU

BOHEMIA BALET V DUBNU 2012

Bohemia Balet vystoupí 15.4. v 19 hod. ve Stavovském divadle v Praze. Jak už napovídá název představení, Taneční kontrasty II., jsou do programu zařazeny stylově různorodé choreografie, dokládající nejen šíři repertoáru souboru, ale umožňující divákům seznámit se s různými tanečními styly. První část večera bude tvořit Grand pas z baletu Le Corsaire, pas de deux Motýl a suita z baletu Gajané. Druhou část vyplní nedávno premiérovaný balet Jiřího Kyliána Un Ballo na hudbu M. Ravela. Závěr představení bude patřit Červenému čudliku z dílny členů Bohemia Baletu Štěpána Pechar a Ondřeje Vinkláta.

21.4. v 18 hod. vystoupí Bohemia Balet poprvé na představení v Kulturním středisku v Ondřejově. Obec proslulá známou hvězdárnou a čilým kulturním životem, byla domovem mnoha významných umělců a vědců, mezi nimi i tanečnic Jiřiny a Máši Šiklových, zasloužilých členek Národního divadla v Praze. Sestry Šiklovy vedly dlouhá léta úspěšný taneční kroužek, který získával mnoha ocenění na  různých amatérských soutěžích. Představení Bohemia Baletu je věnováno památce obou tanečnic. Na programu večera bude Lunedda / Pluhard, Andreo/, Trio g moll / Smetana, Šmok/ a Deka pod dekou / Conté, Konvalinka, Rychetský/ .

BOHEMIA BALET V BŘEZNU 2012

Bohemia Balet vystoupí na představení 2.3. v 19:30 hod. v Mahelově divadle v Brně, které pořádá Taneční divadlo Maximus z Brna, vedené Davidem Strnadem. Program, kde se představí ještě další host- Tanečné divadlo Bralen z Bratislavy je složen ze současné taneční tvorby. Bohemia Balet uvede ze svého repertoáru Luneddu, choreografii Berangere Andreo oceněnou 1.cenou na Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby ČR, taneční sólo Primavera téže choreografky a taneční skeč Jakstohoven Toma Rychetského a Viktora Konvalinky.

4.3. se představí Bohemia Balet ve Stavovském divadle v Praze, kde v 17 hod. uvede Les Sylphides a taneční fantazii Děvčátko se sirkami.

4.3. vystoupí členové Bohemia Baletu ve Státní opeře v představení Don Quijote ve 14 a 19 hod. V představení v 19 hod. ztvární hlavní roli Basila člen BB Ondřej Vinklát.

9.3. vystoupí soubor opět ve Stavovském divadle. V 19 hod. uvede Grand pas z baletu Korzár, pas de deux z opery Vilhem Tell, suitu z baletu Gajané. Druhou část představení bude tvořit Děvčátko se sirkami. V hlavní roli se představí japonská tanečnice  Honoka Yokota , členka Kasai dancing Company z Toyamy. Představení se účastní i choreografka paní Haruka Kasai.

12.3. hostuje soubor v Městském divadle v Jablonci n/N. Na programu je Grand pas z Korzára, Vilhem Tell, Gajané, dále Lunedda a Deka pod dekou.

16.3. zavítá soubor do Městského divadla ve Znojmě.  Na programu je Lunedda, Česká suita a Deka pod dekou.

25.3. se uskuteční na Nové scéně ND Premiéra 2012. Do programu večera budou zařazeny choreografie, které vznikly nebo byly nastudovány v sezoně 2011/12. Večer zahájí IV. Věta Serenády P.I.Čajkovského v choreografii Jiřího Horáka, soutěžní choreografie absolventek Kristýny Kociánové a Kateřiny Roškové Wasted way, s kterou se úspěšně zúčastnily Mezinárodní choreografické soutěže studentů tanečních škol v Bytomi, dale Primavera v choreografii Berangere Andreo, v české premiéře Stones- duet vytvořený Janem Kodetem a závěr 1.části bude tvořit Lunedda Berangere Andreo. Ve 2.části uvede soubor v premiéře balet Jiřího Kyliana Un ballo na hudbu Maurice Ravela. Závěr představení bude patřit premiéře baletu Červenej čudlík, který připravili členové souboru Štěpán Pechar a Ondřej Vinklát.

Večer je věnován 100. narozeninám paní Markéty Kyliánové a 65.narozeninám pana Jiřího Kyliána.