Aktuality

Tanec, tanec, tanec ve Slezském divadle v Opavě

Jak jsme uvedli na našich stránkách, zúčastnil se Bohemia Balet představení Tanec, tanec, tanec , které se uskutečnilo 20.5.2013 na scéně Slezského divadla. Bylo to již podruhé, kdy oba soubory vystoupily na společném představení. Pro milovníky baletu v Opavě je to jedinečná příležitost shlédnout tento typ představení, vlastně jakéhosi GALA, složeného z kratších tanečních celků různého žánrového zaměření. Členové Slezského divadla vystoupili v Duetu z baletu Carmen / chor. Robert Balogh/ v provední protagonistů souboru Moniky a Valerije Globa, dále v choreografii Aleny Peškové Variace matky na hudbu L.Kokošky v provedení Petry Španělové, v Triu na hudbu Y.Tiersena v choreografii manželů Globových, kteří společně s Petrou Španělovou byli i interprety. Jiří Kyselák byl choreografem Intermezza, které vytvořil pro 3 páry / Nikola Němcová, Tomáš Hoš, Monika a Valerij Globa, Karolina Walachová, Radovan Labanič/. V 1.části večera se představil Bohemia Balet v pas de deux z baletu Vilém Tell /Rossini, Bournonville/ zatančené Annou Knollovou a Jakubem Raškem, v české premiéře pas de trois z  baletu La Ventana / Lumblye, Bournonville/, v němž se představili Kristina Kornová, Lýdie Švojgerová a Patrik Holeček a také duetem Václava Kuneše Que serra serra /Knollová, Rašek/. Úvod 2.části večera patřil choreografii M.a V. Globa inspirované šansony Edith Piaf a Jacques Brela, v nichž se představili v sólech, duetech i v závěrečném společném tanci na píseň Bruxelles opět všichni členové souboru. Na závěr představení uvedl Bohemia Balet komický balet Pavla Šmoka na hudbu Fr. von Suppé Záskok. /Slavický, Kornová, Holeček, Klohna, Fikrová, Rašek/.  Zaplněné hlediště Slezského divadla, krásná atmosféra během představení/ potlesky na "otevřené scéně"/ i skandovaný aplaus a volání "bravo" po představení jsou důkazem, že si příznivci baletu v Opavě "přišli na své".       

BOHEMIA BALET v květnu

Bohemia Balet uvede ve Stavovském divadle 4.5. ve 14 hod. a v 18 hod. reprízy úspěšné inscenace Petr Pan na hudbu J.N.Howarda v choreografii Bérangere Andreo. Druhou část představení vyplní komický balet Pavla Šmoka na hudbu Franz von Suppé Záskok.   

Dne 20.5. vystoupí Bohemia Balet ve Slezském divadle v Opavě. Je to již druhé představení, které se uskuteční ve spolupráci s baletem Slezského divadla. Opavský soubor připravil pro představení premiéry tří kratších baletů. Bohemia Balet uvede dvě choreografie A. Bournonvilla - pas de deux z opery Vilém Tell a v české premiéře pas de trois z baletu La ventana. Program doplní choreografie Václava Kuneše Que sera sera / 1. cena na Mezinárodní baletní soutěži Praha 2012/ a balet Pavla Šmoka Záskok

Mezinárodní den tance v polské Bytomi

Již tradičně se koná ve Slezské opeře v Bytomi velký galakoncert u příležitosti Mezinárodního dne tance. Vedle členů místní opery a souborů z regionu jsou na koncert zvání hostující umělci z Varšavy a dalších velkých polských divadel. Jsme rádi, že mezi nimi jsou, a také pravidelně, i členové Bohemia Baletu. V minulém roce to byli Kristina Kornová a Kryštof  Šimek, v letošním roce vystoupí 29.4. na scéně Slezské opery Lenka Maříková a Patrik Holeček, kteří zatančí pas de deux Princezny Floriny a Modrého ptáka z baletu Šípková Růženka.

BOHEMIA BALET v dubnu 2013

Bohemia Balet se představí 24.4. poprvé v divadle K.H.Máchy v Litoměřicích. Na rogramu je Radůza, Jdou do nebe...? a Záskok.

28.4. se uskuteční ve Stavovském divadle v 16 hod. představení  Petra Pana, tentokrát bude doplněno crazy baletem Pavla Šmoka na hudbu Fr. von Suppé Záskok. Představení je věnováno Mezinárodnímu dni tance, který připadá na 29.4.

Anna Knolová a Jakub Rašek vystoupí dne 19.4. na Galakoncertě v Gdaňsku, 27.4. ve Štětíně a 28.4. v německém Nordhausenu. Představí se v pas de deux z opery Vilém Tell / Rossini, Bournonville/ a v duetu Que sere sera / Gray, Kuneš/. 

BOHEMIA BALET v březnu 2013

Bohemia Balet se představí 12.3. poprvé v divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních. Na programu večera budou Variace /Fr. Schubert, S. Lifar/, pas de deux z opery Vilém Tell /Rossini, Bournonville/, taneční kompozice Hany Litterové Jdou..do nebe? a crazy balet Pavla Šmoka Záskok na hudbu Fr. von Suppé.

14.3. zavítá soubor již popáté! do Vrchlického divadla v Lounech. Program představení je složen z tanečního ztvárnění tvorby jedné z nejosobitějších zpěvaček Radůzi, dále z baletu Jdou do nebe..? a Šmokova Záskoku.

17.3. se účastníci mezinárodní baletní soutěže Prix Carpeaux ve francouzském Valenciennes představí na Galakoncertě v divadle Pfénix, kde předvedou duet z baletu Petr Pan, Que sera sera a variace z klasického baletního odkazu

17.3. vystoupí členové souboru Tamara Kšírová a Vojtěch Rak na koncertu Taneční konzervatoře Brno v Janáčkové divadle v Brně.  

26.3. budou reprezentovat soubor a školu Anna Knollová a Jakub Rašek na koncertě ve Velkém divadle v Lodži.   

Členové souboru se budou podílet také na představení baletu ND Don Quijote dne 6. a 8.3.

Cookies

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK