Aktuality

BOHEMIA BALET v říjnu 2012

Bohemia Balet vystoupí 6.10.2012 v 18 hod. ve Sportovním a kulturním centru v Ondřejově. Jedná se již o druhé vystoupení v této malebné obci nedaleko Prahy, proslulé svou hvězdárnou. První vystoupení se uskutečnilo 21.4.2012 a bylo věnováno památce dlouholetých občanek Ondřejova, zasloužilých členek Národního divadla v Praze, sestrám Jiřině a Máše Šiklovým. Vysoupení se se setkalo s tak velkým ohlasesem, že soubor byl pozván na říjen tohoto roku. Do programu jsou zařazeny slavné ukázky z klasického baletnéího odkazu, např. Grand pas de quatre, Perly a Fresky z baletu Koníček Hrbáček a pas de deux z opery Vilém Tell. Ve druhé části uvede soubor taneční kompozici Aleny Drapalíkové Radůza, v níž roztančila písně této osobité zpěvačky a šansoniérky. Závěr programu bude tvořit úsměvný balet z dílny členů Bohemia Baletu Ondřeje Vinkláta a Štěpána Pechara Červenej čudlík. 

7.10. vystoupí soubor na Veletrhu tance v Brně, který je ojedinělou akcí svého druhu. Koná se ve dnech 5.-7.10 na Brněnském výstavišti. Bohemia Balet se představí ve 14 hod. na Theatre Stage, kde uvede pas de deux Modrého ptáka a princezny Floriny z baletu Šípková Růženka a inscenaci Deka pod dekou Tomáše Rychetského a Viktora Konvalinky. která obdržela Cenu za humor na Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby ČR v roce 2012. 

11.10. vystoupí členové souboru se skupinou Prague Brasivo na představení Queen in concert v Klatovech.


16.10. vystouzpí soubor již po páté v Městském Hálkově divadle v Nymburce. V dopoledních hodinách uvede dvě představení pro žáky ZŠ a SŠ nazvané Nebojte se baletu, v 18 hod. pak předpremiéru crazy baletu Pavla Šmoka Záskok na hudbu F. von Suppé, Jdou do nebe...? Hany Litterové a Červenej čudlík Ondřeje Vinkláta a Štěpána Pechara.


4., 9., 31.10. vystoupí členky Bohemia Baletu v představeních Labutího jezera ve Státní opeře Praha.        

BOHEMIA BALET V SEZONĚ 2012/13

Bohemia Balet v sezoně 2012/13.

Vítáme příznivce souboru v sezoně 2012/13 a těšíme se na setkání při představeních Bohemia Baletu v Praze i v dalších městech ČR.

V souboru pracuje v nadcházející sezoně  vedle stálých hostů – Terezy Chábové, Sandry Danielové, Ondřeje Vinkláta, Štěpána Pechara, Alexandra Sadirova, Marka Červinky – nadále Jaroslava Janečková a 10 letošních absolventů – Anastasia Bunda, Běla Dobiášová,  Zuzana Fikrová, Markéta Chudobová, Eliška Kolářová, Kristina Kornová, Andrea Maříková, Lýdie Hájková -Švojgerová, Kateřina Rošková  a Michal Klohna.

Sezonu zahájil soubor spoluprací na projektu The Queen in concert  s vynikajícím žesťovýn souborem Prague Brasivo. V choreografii Aleny Drapalíkové vystoupí na společných koncertech v ČR. První představení se uskuteční 14.9. v Českých Budějovicích, v následujícím období pak v Klatovech, Hradci Králové, Brně a v Praze.

V současné době studuje soubor balet Hany Litterové Jdou do nebe…?, nspirovaný muzikálem Cikáni jdou do nebe na hudbu Jevgenije Dogy. Premiéra se uskuteční 30.9. ve Stavovském divadle v rámci představení „Tanec a píseň“, v němž budou uvedeny další taneční kompozice vytvořené na písňovou tvorbu. Společně s baletem Hany Litterové to bude „Lunedda“ v choreografii Bérangere Andreo / 1.cena v Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby ČR/ na hudební koláž Christiny Pluhard a „Radůza“ choreografky Aleny Drapalíkové, inspirovaná, jak již název napovídá, tvorbou jedné z nejosobitějších českých zpěvaček.

Kateřina Dedková-Franková studuje se souborem crazy balet Pavla Šmoka  „Záskok“ na hudbu F. von Suppé, jehož premiéra je plánována na měsíc říjen.

    V dalším období plánujeme spolupráci s polskou choreografkou Katarzynou Aleksandrou- Kmiec, francouzským tanečníkem a pedagogem Cyrillem Atanassoffem. Na leden připravuje Bohemia Balet ve spolupráci s ND světovou premiéru tanečního ztvárnění Petera Pana v choreografii Bérangere Andreo.  

BOHEMIA BALET v ČERVENCI A SRPNU

Po úspěšném vystoupení na Mezinárodním baletním festivalu v kolumbijském Cali / 7.-12.6 /, na němž se soubor představil 4 představeními v Městském divadle, náměstí Confenalco a závěrečném gala v amfiteatru Cristalos / 3.000 diváků/ a na Smetanově Litomyšli / 27.6./, se soubor v červenci zúčastní ve dnech 25.7.-7.8. Světového festivalu divadelního umění mládeže v japonské Toyamě. Na festivalu vystoupí jednak v samostatných blocích a také 2x s Kasai Dancing Company v taneční fantazii Děvčátko se sirkami, která je v repertoáru souboru od roku 2009. Pro  samostatná vystoupení jsou připraveny Grand pas z baletu Le Corsaire, pas deux z opery Vilhem Thel, Primavera, Stones, Twins a IV. Věta Čajkovského Serenády.

Od 31.7. do 30.8. se bude Bohemia Balet podílet na 3. ročníku festivalu Lávka River Stage. Každé úterý a čtvrtek vystoupí s kratšími ukázkami v rámci koncertního programu, v neděli 12. 19. a 26.8. pak v baletu Les Sylphides, Gajané a Jakstohoven.       

BOHEMIA BALET V ČERVNU 2012

 

 

Ve dnech 5.- 12.6. se zúčastní Bohemia Balet již po čtvrté Mezinárodního baletního festivalu v Cali / Kolumbie/, který patří mezi největší festivaly v Jižní Americe. Na 6. ročníku festivalu vystoupí společně s dalšími 20 soubory z celého světa. Pro repertoár zvolil pas de deux z baletu Le Corsaire a z opery Vilhem Tell, dále duet z připravované české premiéry fragmentu Najáda a rybář, Valčík cis moll Fryderika Chopina a dvě současné choreografie - Stones Jana Kodeta a Twins Aleny Drapalíkové. Zájezdu se zúčastní Kateřina Plachá, Kristina Kornová, Ondřej Vinklát a Kryštof Šimek.

 

Členové Bohemia Baletu se budou podílet také na absolventských představeních TK HMP, která se uskuteční 19. a 20.6. ve Stavovském divadle v Praze. Vystoupí v baletu Jiřího Kyliána na hudbu M. Ravela Un Ballo a v Dvořákově České suitě v choreografii Kateřiny Dedkové-Frankové.    

 

Dne 27.6. se představí soubor samostatným večerem na festivalu Smetanova Litomyšl. Na programu večera budou Les Sylphides / Chopin, Fokin/, premiéra baletu Vejíř / Smetana, Skála/, Růže / Spirituál kvintet, Zuska/ a Česká suita / Dvořák, Dedková-Franková/.     

BOHEMIA BALET V KVĚTNU 2012

BOHEMIA BALET V KVĚTNU 2012

 

Bohemia Balet vystoupí ve dnech 10.5. / v 19 hod./  a 12.5. / ve 14 a v 19 hod./  na scéně Stavovského divadla. V rámci Festivalu Petr Zuska GALA X uvede dvě choreografie, vytvořené Petrem Zuskou přímo pro soubor a dokladující dlouholetou spolupráci. Bude to Ravelovo Bolero z roku 2003, které se stalo jednou z nejúspěšnější inscenací souboru a obnovená premiéra baletu  Růže, inspirovaného hudební tvorbou legendární skupiny Spiritual kvintet, který vytvořil Petr Zuska v roce 2009.   

 

17.5. se představí soubor v Městském divadle v Prachaticích, kde uvede Luneddu / Pluhard, Andreo/, Trio g moll / Smetana, Šmok/ a Deku pod dekou / Conté, Rychetský, Konvalinka/.  

 

Ve dnech 25.-27.5. se zúčastní soubor festivalu TanzArt ost-west v německém Giessenu. Na 10. jubilejním ročníku festivalu  uvede Červenej Čudlík / koláž, Pechar, Vinklát/ a Un Ballo / Ravel, Kylián/.  

Cookies

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK