Aktuality

BOHEMIA BALET V JAPONSKU

Na základě dlouhodobé spolupráci s Kasai Dancing Company z japonské Toyamy vystoupili členové Bohemia Baletu a studenti TKHMP 17.2. 2019 na společném představení v Kenminkaikan Hall v Toyamě. V prví části byl uveden balet Dům Bernardy Alby v choreografii Hany Litterové, v kterém vystoupily členky Kasai Dancing Company, v rolích Bernardy Alby, služky Adély  a Pepeho členové Bohemia Baletu a studenti TKHMP. Druhou část tvořila Carmina Burana Carla Orffa v choreografii Ivanky Kubicové, která je na repertoiru Kasai Dancing Company od premiéry v roce 2001. I tady vystoupili v duetech členové Bohemia Baletu a TKHMP.    

BOHEMIA BALET NABLÍZKO

Bohemia Balet připravil další představení v Divadle Na Rejdišti. V sobotu  23.2. uvede ve 14 hod. reprízu baletu Sněhurka a sedm trpaslíků  Z.Vostřáka v choreografii Gustava Skály. Od 18 hod. to bude Sen horké letní noci choreografa Filipa Veverky, O vášni a lásce-Carmen v choreografii Davida Lamparta a Tintin a zlaté střevíce Mariky Blahoutové-Hanušové. Jako hosté vystoupí Ondřej Vinklát, 1. sólista Baletu ND a Jakub Rašek, člen Baletu ND v duetu  "Stejně jako předtím", který  vytvořil Ondřej Vinklát u příležitosti 238. výročí narození W.A.Mozarta. Choreografie byla uvedena na slavnostním galakoncertu "Mozart moves" v Salcburku v lednu 2019. V soboru bude mít českou premiéru. Vstupenky lze objednat na tel. 606 672 570 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Bohemia Balet - host Baletu ND

 

BOHEMIA BALET vystoupí  dne 13.12019 poprvé v tomto roce jako host  BALETU ND ve Stavovském divadle v Praze. Představení pod názvem RAPSODIE V MODRÉM je věnováno tvorbě českých choreografů.  V premiéře bude uveden balet  SEN  HORKÉ LETNÍ NOCI  FILIPA VEVERKY, který k němu uvádí:   „V každém pořádném baletním představení nebo alespoň ve většině z nich se sní, někdo o něčem sní , něco se tváří snově, snivá scéna ze záhrobí, Don Quichote o své Dulcinelle, každý o něčem. I my se tedy zařadíme do davu snílků a necháme spát naší hrdinku. O čem se jí bude zdát se brzy dozvíte. Neočekávejte však nějaký smysluplný příběh. Jak už to se sny bývá, dost často ani netušíme proč  a o čem jsou, veskrze chaotické surrealistické obrázky z podvědomí“. Ve druhé části uvedeme v premiéře kompozici  INSPIRED BY AIR choreografky Lucie Holánkové, která přizvala ke spolupráci studenty choreografie AMU Natálii Matyskovou a Jana Razimu.  Inspirací celé  choreografie, která je společným dílem tří choreografů, je pohled na téma „a Breath of Fresh Air“, neboli „závan čerstvého vzduchu“. Každý autor zpracovává jiný odstín tohoto významu a přitom panuje inspirační propojení. Vzniká sourodé dílo, které je naplněné dechem jako metaforou života, toho lidského i uměleckého. Na závěr představení je zařazena repríza Rapsodie v modrém G.Gershwina v choreografii Jiřího Horáka, kterou jsme uvedli v rámci absolventských představení 2018 a kterou uvádí Bohemia Balet  i v sezoně 2018/19.

 

                                                       

 

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ NABLÍZKO

 

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ NABLÍZKO

 

BOHEMIA BALET VÁS ZVE NA PŘEDSTAVENÍ V DIVADLE NA REJDIŠTI 15.12.2018 V 18 HODIN

 

PŘEDSTAVENÍ ZAHÁJÍME REPRÍZOU ÚSPĚŠNÉ INSCENACE DŮM BERNARDY ALBY PODLE NÁMĚTU G. LLORKY V CHOREOGRAFII HANY LITTEROVÉDO DRUHÉ ČÁSTI JSME ZAŘADILI SOUČASNÉ CHOREOGRAFIE OCENĚNÝCH ÚČASTNÍKŮ VI. MEZINÁRODNÍ BALETNÍ SOUTĚŽE PLZEŇ 2018. NA ZÁVĚR  UVEDEME V PREMIÉŘE NOVOU CHOREOGRAFIE  „INSPIRED BY AIR“ VYTVOŘENOU NA HUDEBNÍ KOLÁŽ Z DĚL G. F. HAENDLA, M. RICHTERA A ARVO PÄRTA  LUCII HOLÁNKOVOU, NATÁLIÍ  MATYSKOVOU A JANEM RAZIMOU.   

 

malá ochutnávka z připravované choreografie:

 

Bohemia Balet NABLÍZKO 24. listopadu 2018

Vážení přátele a příznivci Bohemia Baletu,

Dne 24. listopadu 2018 od 18.00 hod se soubor znovu vrací na prkna, jež znamenají blízkost, na Divadlo Na Rejdišti s předstevením Bohemia Balet NABLÍZKO.

Večer nabídne choreografie O vášni a lásce (Carmen), Kytice, V kleci, nově vytvořenou choreografii Davida Lamparta s názvem On a Ona a večer zakončí příběh zvídavého detektiva TinTin a zlaté střevíce.

Vstupenky lze rezervovatna emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle +420 606 672 570, zbylé vstupenky budou dány do prodeje před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka. Sezení volné.

 

 

Pokud tento termín nestíháte, nabídneme Vám ještě předvánoční představení 15. prosince od 18.00 hod, kdy Bohemia Balet uvede v Divadle Na Rejdišti předpremiéru nových choreografií.

Těšíme se na setkání s Vámi.