Aktuality

BOHEMIA BALET V DUBNU 2015

Členové Bohemia Baletu Lenka Maříková, Gaetan Pires a Martin Krčmář vystoupili 3.4. ve Festivalovém paláci v Cannes na prezentaci Galerie La Fayette. Představili se v choreografiích Bérangere Andreo.

14.4. vystoupil soubor v Divadle K.H.Máchy v Litoměřicích, kde uvedl Klavírní koncert J.S.Bacha / chor. B.Andreo/, Faunovo odpoledne /Debussy, Lifar/, Oslabené zesílení/ Š. Kubáň/, Nelaskavé duety/ B.Andreo/, Všichni jsme stejní, a přesto každý jiný /S. Nečasová/ a Hommage a la vie / B. Andreo/.

16.4.  uvedl soubor v Městském divadle v Prachaticích dvě dopolední představení pro žáky škol, nazvané Nebojte se baletu a večerní představení se stejným programem jako v Litoměřicích.

19.4. se uskutečnilo již druhé hostování  v Mahenově divadle v Brně s baletem Petr Pan.

23.4. V rámci mezinárodního týdne tance, pořádaným TCP Praha, vystoupil soubor v Divadle Komedie v Praze, kde uvedl Klavírní koncert J.S.Bacha a Vnuknutí / Š.Pechar, O.Vinklát/

25.4. v rámci Festivalu neslyšících uvedl soubor v Městském divadle v Kolíně Klavírní koncert J.S.Bacha a Nelaskavé duety.

26.4. Divadlo F.X. Šaldy v Liberci Petr Pan.    

BOHEMIA BALET V BŘEZNU 2015

Po úspěšné Premiéře 2015- recenze na www.tanecniaktuality.cz a www.opreaplus.cz. se 1.3. uskutečnilo ve Stavovském divadle společné představení s Tanečním divadlem Bralen z Bratislavy, které si připomíná 40.výročí vzniku. Dne 21.3. vystoupil soubor v paláci Žofín na Plese vodohospodářů /Valčík z baletu Coppélia, Indický tanec z baletu Bajadéra/. 22.3. vystoupili členové souboru na Koncertě Taneční konzervatoře Brno v Janáčkově divadel, kde uvedli Théme varié ze Suite en blanc v choreografii Serge Lifara. Dne 28.3. uvedeme ve14 hod. ve Stavovském divadle balet Petr Pan/Howard, Andreo/  a Záskok /F.von Suppé, Šmok/, v 19 hod. Klavírní koncert J.S.Bacha /Bérangere Andreo/, Oslabené zesílení Šimon Kubáň/ a Duetos/ Bérangere Andreo/, ve druhé části Orffovu Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,  

PREMIÉRA 2015

BOHEMIA BALET UVEDE VE SPOLUPRÁCI S ND 22. 2. 2015 VE STAVOVSKÉM DIVADLE V 19 HOD. "PREMIÉRA 2015"

Večer je složen z původních choreografií vytvořených pro soubor mladými choreografy, kteří však již dosáhli úspěchů a vzbudili pozornost odborné kritiky i  veřejnosti. Program je tvořen:

 „VŠICNI JSME STEJNÍ, A PŘESTO JINÍ“

Choreografie: Sylva Nečasová

Hudba: Kronos quartet -  The Beatitudes, Requiem for a dream

Pinguin café orchestra -  Perpetum mobile

Requiem for a dream – Soundtrack

Obsazení: Tereza Szentpéteryová, Lenka Maříková,

Sára Halušková, Zuzana Fikrová, Pavel Kremsa, Gaëtan Pires 

/Ondřej Jančura, Martin Krčmář/

 "OSLABENÉ ZESÍLENÍ"
Choreografie: Šimon Kubáň
Hudba: Gabriel Saloman, Phillip Glass
Kostýmy: Oldřich Anton Vojta
Asistent choreo.: Jaroslava Janečková
Obsazení: Tereza Szentpéteryová, Pavel Kremsa, Gaëtan Pires, Aleš Hanzlík

 „HOMMAGE A LA VIE“ 

Text  Richard McDonal

Svanire de Ludovico Einodi

Choreografie: Bérangere Andreo

Obsazení: Lenka Maříková, Gaetan Pires, Zuzana Fikrová, Pavel Kremsa

                 Aleš Hanzlík, Kristýna Kodedová, Kristian Pokorný, František  Vlček

  „VNUKNUTÍ“

Choreografie: Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar

Obsazení: Lenka Maříková, Zuzana Fikrová, Tereza Szentpéteryová, Sára Halušková, Kateřina Kodešová, Ayano Nagamori, Gaëtan Pires, Vojtěch Rak, Pavel Kremsa, Roman Kocherha, / Evžen Bočkor, Ondrzej Janczura/ 

 Vstupenky je možné zakoupit v pokladnách ND.

16.2. vystoupí BB v Masarykově domě v Mělníku, kde uvede Suite en blanc /Lalo, LIfar/ a Carmina Burana /Orff, Kubicová/.

17.2. uvede soubor ve Vrchlického divadle v Lounech předpremiéru "Premiéry 2015". Z technických důvodů nahradí "Vnuknutí", Bachův Klavírní koncert v choreografii Bérangere Andreo.

Rádi bychom pozvali diváky na představení v neděli  1. 3. 2015, kdy vystoupí Bohemia Balet ve Stavovském divadle společně s Tanečním divadlem Bralen z Bratislavy, které si připomíná 40 let od svého založení.  Společné vystoupení není náhodné, ale je pokračováním dlouholeté vzájemné spolupráce obou souborů.  Umělecký ředitel Bralenu, Rastislav Letenaj,  vybral  pro vystoupení ve Stavovském divadle choreografie Joe Alegada, Mirky Valentikové, Davida Strnada a Janky Letenajové.

Bohemia Balet zařadil do programu Bachův klavírní koncert a Antiduetos /poprvé v Praze/ choreografky Bérangere Andro a Slova z jantaru v choreografii Jarka Cemerka  

O TD Bralen

Tanečné divadlo Bralen je najstarším souborem moderního tance na Slovensku. V Bralenu začalo svojí taneční kariéru víc jak 1700 tanečníků a na Slovensku je těžké nájít taneční projekt, ve kterém by nepůsobil odchovanec Bralenu.

 V repertoáru Bralenu bylo 60 choreografií od 22 choreografů ze 7 států a program Bralenu viděli diváci v 17 zemích světa: Česká republika, Maďarsko, Polsko, Německo, Rakousko, Srbsko a Černá hora, Řecko, Švýcarsko, Itálie, Anglie, Rusko, Washington D.C., Pensilvánie, Maryland, New Jersey, Michigan a Japonsko. Na svých pohostinských vystoupeních obletěli tanečníci zeměkouli víc jak 6xPředstavení Bralenu vidělo přes 800 000 diváků. 

BOHEMIA BALET V LEDNU 2015

VEDENÍ A ČLENOVÉ BOHEMIA BALETU PŘEJÍ VŠEM PŘÍZNIVCŮM, DIVÁKŮM A ČTENÁŘŮM ÚSPĚŠNÝ ROK 2015!

11. a 18. 1. uvede soubor v 17 hod. ve Stavovském divadle reprízy baletu Petr Pan / Howard, Andreo/  a baletu Záskok / Suppé, Šmok/.

21.1. vystoupí soubor na dvou představeních ve Vídni, která se uskuteční ve spolupráci se Školou Vídeňské státní opery.  

Zprávy z Bohemia Baletu

V listopadu, 9.11. vystoupil soubor na Dance Live Expo v Brně, kde uvedl program složený z ukázek klasického i moderního tance- Adagio Odetty a Prince ze 2. jednání  a Pas de trois z 1.jednání baletu Labutí jezero, taneční miniaturu Sněžná sova /chor. Alena Drapalíková/, Bachův klavírní koncert /chor. Bérangere Andreo/, Antiduetos / Santaolla, Andreo/ a Slova z jantaru na hudbu O.Arnoldse v choreografii Jarka Cemerka. Členka Bohemia Baletu Lenka Maříková, společně se studenty 6.ročníku Miroslavem Sudou a Jakubem Grootem, vystoupili na Galakoncertu ve Slovenském Národním divadle u příležitosti 35. výročí založení Taneční konzervatoře Evy Jaczové.

22.11. vystoupil soubor na Plesu MHMP v Obecním domě, kde předvedli scény z filmových muzikálů Starci na chmelu a Limonádový Joe v choreografii Aleny Drápalíkové.

Během měsíce listopadu začala také intenzivní příprava Premiéry 2015, která bude věnována současné taneční tvorbě.

Lenka Maříková a Mustafa Ozmen vytvořili hlavní party v baletu Labutí jezero, které pořádá zájezdová skupina, složená ze členů baletu ND, Laterny. Magiky. 28.11. se uskutečnilo představení v Hamburku a 29.11. v Lipsku. Dalších 22 představení pak proběhlo v Německu a ve Švýcarsku v měsíci prosinci a lednu.

9.12. se ve spolupráci s pěveckým oddělením Pražské konzervatoře uskutečnil koncert na němž byl proveden Zápisník zmizelého Leoše Janáčka. Součástí provedení Janáčkova díla bylo i taneční ztvárnění , kterého se ujala choreografka Sylva Nečasová a členové BB Sára Halušková a Pavel Kremsa.   

Tereza Szentpéteryová, Zuzana Fikrová, Gaetan Pires a Pavel Kremsa se zúčastnili ve dnech 22.12.-5.1. s orchestrem Virtuosi Brunense pod uměleckým vedením Pavla Mitáše turné v Číně, kde vystoupili na 8 koncertech.