Aktuality

BOHEMIA BALET V ČERVNU 2014

Bohemia Balet se zúčastní ve dnech 30.5.- 9.6.2014 VIII. Mezinárodního baletního festivalu v kolumbijském Cali. Vystoupí již 1.6. na zahajovacím představení konaném na Plaza de torros /60.000 diváků/, kde uvede Slova z jantaru /Arnolds, Cemerek/, déle Koňare a Myjavský čardáš. Představí se také na dvou celovečerních představeních na hlavní festivalové scéne, v Městském divadle, kde uvede pas de deux z baletu Harlekynáda, Trio z baletu Korzár, 2.větu Klavírního koncertu a moll E. Griega a balet Chlapec a Smrt /Mahler/ v choreografii Libora Vaculíka, Sonatinu Drammaticu /Fried, Kubicová/ a Slova z jantaru. Naplánovány jsou vystoupení s ostatními soubory na koncertech a gala, nejen v Cali, ale také v dalších městech. 

22.6. uvede Společnost tance při Taneční konzervatoři Praha sp. ve spolupráci s Baletem ND v Praze  ve Státní opeře v 19hod. obnovenou premiéru Suite en blanc /Lalo, Lifar/ a Carmina Burana /Orff, Kubicová/. V představení vystoupí absolventi 2013/14.

23.6. tamtéž uvedeme již tradiční koncert Taneční mládí, na kterém vystoupí studenti školy, včetně letošních absolventů.

25.6. v Divadle Na Rejdišti v 18 hod. se rozloučí se sezonou 2013/14 Bohemia Balet retrospektivou svého repertoáru.   

BOHEMIA BALET V KVĚTNU 2014

Bohemia Balet se představí 18.května na scéně Stavovského divadla se Sonatinou Drammaticou /Fried, Kubicová/, Chlapec a Smrt/ Mahler, Vaculík/a světoznámou kantátou Carmina Burana C. Orffa v choreografii I. Kubicové. K účasti na představení jsou pozváni členové Kasai Dancing Company z japonské Toyamy. Umělecká ředitelka souboru, paní Haruka Kasai, vystoupí v roli Smrtky a tanečnice Kaori Katagischi a Honoka Yokota se představí v sólových rolích společně se sólisty BB Vojtěchem Rakem a Florent Opertem. Představení se zúčastní také prezident Výboru pro kulturu a vzdělání prefektury Toyama pan Hiroschi Koizumi.     

Dne 20.5. vystoupí soubor v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních, kde uvede v premiéře pas de deux z baletu Harlekynáda /Drigo, Petipa/, 2.větu Klavírního koncertu a moll E.Griega, trio z baletu Korzár /Adam, Petipa/, Chlapec a Smrt /Mahler, Vaculík/ a  Carmina Burana /Orff, Kubicová/.

Dne 27.5. se uskuteční předastavení ve  Vrchlického divadle v Lounech, kde vystoupíme se stejným programem jako ve Františkových Lázních.

 Ve dnech 30.5. - 9.6. se soubor účastní  VIII. Mezinárodního  baletního  festivalu v kolumbijského Cali.    

BOHEMIA BALET V DUBNU 2014

Členové BB Iva Rezková, Tamara Kšírová, Florent Operto a Vojtěch Rak se ve dnech 31.3.-5.4. zúčastní turné pořádaného Schlote Pruductions Salzburk po Rakousku a Německu. V 6 galakoncertech se představí v Triu z baletu La ventana / Lumblye, Bournonville/, Griegově Klavírním koncertu a moll /chor. Libor Vaculík/, Písních potulného tovaryše /Mahler, Vaculík/, duetu ze Slov z jantaru /Arnolds, Cemerek/ a Carpatien blues /choreografii Monica Fotescu-Uta/.  

Dne 19.4. se uskuteční repríza představení ve Stavovském divadle, na jehož programu jsou Variace /Schubert, Lifar/, Chlapec a Smrt /Mahler, Vaculík/ a světoznámá kantáta Carla Orffa Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové. 

23.4. vystoupí BB na Mezinárodním týdnu tance pořádaném TCP Praha v Divadle Komedie. BB se představí Sonatinou Drammaticou /Friedl, Kubicová/, dále uvedeme balet Chlapec a Smrt a Slova z jantaru.

24.4. vystoupí Bohemia Balet v Divadle K.H.Máchy v Litoměřicích. Na programu jsou Fresky a Oceán a perly z baletu Koníček Hrbáček /Pugni, Arthur Sain-Leon/, Grieg klavírní koncert, Sonatina Drammatica, Chlapec a Smrt a Slova z jantaru a First snow.  

29.4. vystoupí členové BB na Galakoncertu u příležitosti Mezinárodního dne tance ve Slezské opeře v Bytomi v Polsku.

 

BOHEMIA BALET V BŘEZNU 2014

 

BOHEMIA BALET UVEDE 16.3. PREMIÉRU 2014.

Představení se uskuteční v Divadle Ponec ve 20 hod.

Program premiéry tvoří Sonatina Drammatica v choreografii Ivanky Kubicové na hudbu Alexeje Frieda,  Slova z jantaru Jarka Cemerka na hudbu Olafula Arnoldse a autorský projekt Milana Odstrčila Inside, k němuž vytvořili hudbu Miroslav Hájek a Jiří  Lejček, stage a lichting design LUNCHMEAT.    

Sonatinu Drammaticu Alexeje Frieda uvádíme k Roku české hudby a také jako připomínku naší absolventky, sólistky Baletu ND, tragicky zahynuvší Taťány Juřicové, která byla výraznou první představitelkou jedné z ženských postav tohoto baletu. Jarek Cemerek pracoval pedagogicky na Taneční konzervatoři hl.m.Prahy na podzim 2013 a ze spolupráce s Bohemia Baletem vznikly Slova z jantaru, choreografická kompozice umožňující vyjádřit se tanečníkům v současné taneční technice. Inside je autorským projektem Milana Odstrčila, absolventa TKHMP, v současné době tanečníka spolupracujícího se 420 PEOPLE, který pro studenty a členy BB vytvořil  již několik komorních choreografií. 

19.3. Vystoupí soubor v Městském divadle v Jablonci n/Nisou, kde uvede Suite en blanc, Sonatinu Drammaticu a Carmina Burana

22.3. Kulturní a společenské centrum Ondřejov - Sonatina Drammatica, Chlapec a Smrt, Záskok

30.3. Mahenovo divadlo BrnoVariations, Petr Pan 

BOHEMIA BALET V ÚNORU 2014

V únoru se uskuteční zájezd souboru do japaonské Takaoky. Vojtěch Rak a Flotent Operto již od 28.1. zkouší s Kasai Dancing Company Orffovu Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové, kde vystoupí v sólových rolích. Lýdie Švojgerová, Zuzana Fikrová, Jakub Rašek a Jaroslav Slavický vystoupí společně s Kasai dancing Company na představení dne 8.2. a 9.2., kde, vedle Carmina Burana uvedou balet Pavla Šmoka na hudbu Fr. von Suppé Záskok.

16.2. uvede Bohemia Balet ve Stavovském divadle v  15 hod. představení baletu Petr Pan , v 19 hod. pak Les variations, Chlapec a Smrt a Carmina Burana.

Zbytek měsíce bude věnován intezivní přípravě premiéry 2014, která se uskuteční 16.3. v divadle Ponec. Na programu je SONATINA DRAMMATIKA Alexeje Frieda v choreografii Ivanky Kubicové, SLOVA Z JANTARU Jarka Cemerka a autorský projekt Milana Odstrčila a kol. INSIDE.    

Cookies

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK