Aktuality

BOHEMIA BALET V BŘEZNU 2014

 

BOHEMIA BALET UVEDE 16.3. PREMIÉRU 2014.

Představení se uskuteční v Divadle Ponec ve 20 hod.

Program premiéry tvoří Sonatina Drammatica v choreografii Ivanky Kubicové na hudbu Alexeje Frieda,  Slova z jantaru Jarka Cemerka na hudbu Olafula Arnoldse a autorský projekt Milana Odstrčila Inside, k němuž vytvořili hudbu Miroslav Hájek a Jiří  Lejček, stage a lichting design LUNCHMEAT.    

Sonatinu Drammaticu Alexeje Frieda uvádíme k Roku české hudby a také jako připomínku naší absolventky, sólistky Baletu ND, tragicky zahynuvší Taťány Juřicové, která byla výraznou první představitelkou jedné z ženských postav tohoto baletu. Jarek Cemerek pracoval pedagogicky na Taneční konzervatoři hl.m.Prahy na podzim 2013 a ze spolupráce s Bohemia Baletem vznikly Slova z jantaru, choreografická kompozice umožňující vyjádřit se tanečníkům v současné taneční technice. Inside je autorským projektem Milana Odstrčila, absolventa TKHMP, v současné době tanečníka spolupracujícího se 420 PEOPLE, který pro studenty a členy BB vytvořil  již několik komorních choreografií. 

19.3. Vystoupí soubor v Městském divadle v Jablonci n/Nisou, kde uvede Suite en blanc, Sonatinu Drammaticu a Carmina Burana

22.3. Kulturní a společenské centrum Ondřejov - Sonatina Drammatica, Chlapec a Smrt, Záskok

30.3. Mahenovo divadlo BrnoVariations, Petr Pan 

BOHEMIA BALET V ÚNORU 2014

V únoru se uskuteční zájezd souboru do japaonské Takaoky. Vojtěch Rak a Flotent Operto již od 28.1. zkouší s Kasai Dancing Company Orffovu Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové, kde vystoupí v sólových rolích. Lýdie Švojgerová, Zuzana Fikrová, Jakub Rašek a Jaroslav Slavický vystoupí společně s Kasai dancing Company na představení dne 8.2. a 9.2., kde, vedle Carmina Burana uvedou balet Pavla Šmoka na hudbu Fr. von Suppé Záskok.

16.2. uvede Bohemia Balet ve Stavovském divadle v  15 hod. představení baletu Petr Pan , v 19 hod. pak Les variations, Chlapec a Smrt a Carmina Burana.

Zbytek měsíce bude věnován intezivní přípravě premiéry 2014, která se uskuteční 16.3. v divadle Ponec. Na programu je SONATINA DRAMMATIKA Alexeje Frieda v choreografii Ivanky Kubicové, SLOVA Z JANTARU Jarka Cemerka a autorský projekt Milana Odstrčila a kol. INSIDE.    

BOHEMIA BALET V LEDNU 2014

Bohemia Balet vítá čtenáře a příznivce souboru a přeje úspěšný a zdravý rok 2014!

Dne 11.1.2014 vystoupí soubor v Masarykově domě  v Mělníku, kde uvede v 17 hod. představení Petr Pan.

12.12. v 15 hod. ve Stavovském divadle Petr Pan a balet Pavla Šmoka Záskok.

          v 18hod. balet Les Sylphides /Chopin, Fokin/ a Petr Pan 

21.1. vystoupí soubor již pošesté ve Vrchlického divadle  v Lounech. Na programu představení jsou Fresky a trio Oceán a perly z baletu Koníček Hrbáček /Pugni, Petipa/, Chlapec a Smrt /Mahler, Vaculík/ a Petr Pan  

BOHEMIA BALET V PROSINCI

Členové Bohemia Baletu vystoupí společně se studenty Taneční konzervatoře hl.m.Prahy v tanečních ukázkách na semináři VIVAT ČAJKOVSKIJ, který pořádá Balet ND v Praze u příležitosti 120. výročí úmrtí skladatele 10.12.2013 v Národním divadle v Praze ve 14 hod.

12.12. v 19.30 pořádá Společnost tance při Taneční konzervatoři Praha o.s. za finanční podpory Nadačního fondu Cesta ke vzdělání MHMP na Nové scéně ND Přehlídku evropských tanečních škol. V rámci večera se představí studenti Státní baletní školy Ludomíra Rozyckiego v Bytomi, Taneční konzervatoře Evy Jaczovej v Bratislavě, Státní baletní školy v Berlíně a Baletní soubor Školy Vídeňské státní opery. Na večeru vystoupí také Bohemia Balet a studenti Taneční konzervatoře hl.m.Prahy, kteří uvedenou mimo jiné fragment ze Svity v bílém Serge Lifara a v premiéře Adagio z Klavírního koncertu a moll Edwarda Griega v choreografii Libora Vaculíka.

V neděli 15.12. v 11 hod. je přidáno, pro velký zájem diváků, ve Stavovském divadle  představení Petr Pan.

 Dne 16.12. v 18 hodin uvádí Bohemia Balet v 18 hodin ve Stavovském divadle představení Petra Pana a baletu Pavla Šmoka Záskok.

Bohemia Balet přeje divákům a příznivcům souboru krásné svátky vánoční,  štěstí a pevné zdraví v roce 2014! Těšíme se na setkání při představeních v roce 2014!

Sezona 2013/14

Vážení čtenáři, diváci, přátelé Bohemia Baletu – souboru Taneční konzervatoře hl.m.Prahy!

Velmi nás mrzí, že počátkem sezony, v měsíci září, došlo k poruše našich webových stránek a tak jsme vás nemohli v nové sezoně přivítat a hlavně vás informovat o dění a akcích souboru.

Webové stránky jsou již opět v provozu a tak mi dovolte alespoň několik základních informací. Činnost Bohemia Baletu pokračuje v sezoně 2013/14 díky podpoře MHMP, Nadace „Cesta ke vzdělání“ firmy Grishko i soukromých dárců. Stálými členy souboru jsou Zuzana Fikrová, Tamara Kšírová, Iva Rezková, Lýdie Švojgerová, Martina Vlachová, Florent Operto a Vojtěch Rak. Jako hosté s námi spolupracují Anastasiya Bunda, Markéta Hlobilová, Tereza Szentpéteryová, Marek Červinka, Michal Klohna, Alexandr Sadirov a  Kryštof Šimek.

První dvě představení v sezoně 2013/14 se konala 28.9. ve Stavovském divadle v Praze. Byly to reprízy úspěšného baletu Petr Pan ve 14 a 18 hod., k nimž jsme uvedli ve 14 hod. balet Les Sylphides a v 18 hod. komický balet Pavla Šmoka Záskok.  8. 10. jsem vystoupili v Hálkově městském divadle v Nymburce. Také tam jsme uvedli Petra Pana pro školy a večer s Petrem Panem ještě ukázky z baletu Koníček Hrbáček – Fresky a trio Oceán a Perly, v předpremiéře byl uveden balet Chlapec a Smrt na Mahlerovy Písně potulného tovaryše v choreografii Libora Vaculíka. Bohemia Balet se podílel na programu „Zlatého dne“ probíhajícího v souvislosti s 50. ročníkem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha.

Dne 28.10. se konalo představení ve Stavovském divadle, kde jsme uvedli obnovenou premiéru Lifarova baletu na hudbu Fr. Schuberta Variace, dále premiéru Chlapec a Smrt a zcela poprvé světoznámou kantátu Carla Orfa Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové.  

3. listopadu jsme vystoupili společně s Dětskou operou Praha ve Stavovském divadle v představení Opera nás baví, které bylo věnováno tentokrát P.I.Čajkovskému. Bohemia Balet vystoupil v ukázkách z Labutího jezera – pas de quatre malých labutí - a Šípkové Růženky – Karkulka a Vlk a Kocour v botách a Bíla kočička. V listopadu můžete navštívit představení Bohemia baletu 23.11. ve Stavovském divadle, kde ve  14 a v 18 hod. uvedeme reprízy Petra Pana, tentokrát s Variacemi S. Lifara. Těšíme se na setkání s vámi!