Aktuality

BOHEMIA BALET V DUBNU 2014

Členové BB Iva Rezková, Tamara Kšírová, Florent Operto a Vojtěch Rak se ve dnech 31.3.-5.4. zúčastní turné pořádaného Schlote Pruductions Salzburk po Rakousku a Německu. V 6 galakoncertech se představí v Triu z baletu La ventana / Lumblye, Bournonville/, Griegově Klavírním koncertu a moll /chor. Libor Vaculík/, Písních potulného tovaryše /Mahler, Vaculík/, duetu ze Slov z jantaru /Arnolds, Cemerek/ a Carpatien blues /choreografii Monica Fotescu-Uta/.  

Dne 19.4. se uskuteční repríza představení ve Stavovském divadle, na jehož programu jsou Variace /Schubert, Lifar/, Chlapec a Smrt /Mahler, Vaculík/ a světoznámá kantáta Carla Orffa Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové. 

23.4. vystoupí BB na Mezinárodním týdnu tance pořádaném TCP Praha v Divadle Komedie. BB se představí Sonatinou Drammaticou /Friedl, Kubicová/, dále uvedeme balet Chlapec a Smrt a Slova z jantaru.

24.4. vystoupí Bohemia Balet v Divadle K.H.Máchy v Litoměřicích. Na programu jsou Fresky a Oceán a perly z baletu Koníček Hrbáček /Pugni, Arthur Sain-Leon/, Grieg klavírní koncert, Sonatina Drammatica, Chlapec a Smrt a Slova z jantaru a First snow.  

29.4. vystoupí členové BB na Galakoncertu u příležitosti Mezinárodního dne tance ve Slezské opeře v Bytomi v Polsku.

 

BOHEMIA BALET V BŘEZNU 2014

 

BOHEMIA BALET UVEDE 16.3. PREMIÉRU 2014.

Představení se uskuteční v Divadle Ponec ve 20 hod.

Program premiéry tvoří Sonatina Drammatica v choreografii Ivanky Kubicové na hudbu Alexeje Frieda,  Slova z jantaru Jarka Cemerka na hudbu Olafula Arnoldse a autorský projekt Milana Odstrčila Inside, k němuž vytvořili hudbu Miroslav Hájek a Jiří  Lejček, stage a lichting design LUNCHMEAT.    

Sonatinu Drammaticu Alexeje Frieda uvádíme k Roku české hudby a také jako připomínku naší absolventky, sólistky Baletu ND, tragicky zahynuvší Taťány Juřicové, která byla výraznou první představitelkou jedné z ženských postav tohoto baletu. Jarek Cemerek pracoval pedagogicky na Taneční konzervatoři hl.m.Prahy na podzim 2013 a ze spolupráce s Bohemia Baletem vznikly Slova z jantaru, choreografická kompozice umožňující vyjádřit se tanečníkům v současné taneční technice. Inside je autorským projektem Milana Odstrčila, absolventa TKHMP, v současné době tanečníka spolupracujícího se 420 PEOPLE, který pro studenty a členy BB vytvořil  již několik komorních choreografií. 

19.3. Vystoupí soubor v Městském divadle v Jablonci n/Nisou, kde uvede Suite en blanc, Sonatinu Drammaticu a Carmina Burana

22.3. Kulturní a společenské centrum Ondřejov - Sonatina Drammatica, Chlapec a Smrt, Záskok

30.3. Mahenovo divadlo BrnoVariations, Petr Pan 

BOHEMIA BALET V ÚNORU 2014

V únoru se uskuteční zájezd souboru do japaonské Takaoky. Vojtěch Rak a Flotent Operto již od 28.1. zkouší s Kasai Dancing Company Orffovu Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové, kde vystoupí v sólových rolích. Lýdie Švojgerová, Zuzana Fikrová, Jakub Rašek a Jaroslav Slavický vystoupí společně s Kasai dancing Company na představení dne 8.2. a 9.2., kde, vedle Carmina Burana uvedou balet Pavla Šmoka na hudbu Fr. von Suppé Záskok.

16.2. uvede Bohemia Balet ve Stavovském divadle v  15 hod. představení baletu Petr Pan , v 19 hod. pak Les variations, Chlapec a Smrt a Carmina Burana.

Zbytek měsíce bude věnován intezivní přípravě premiéry 2014, která se uskuteční 16.3. v divadle Ponec. Na programu je SONATINA DRAMMATIKA Alexeje Frieda v choreografii Ivanky Kubicové, SLOVA Z JANTARU Jarka Cemerka a autorský projekt Milana Odstrčila a kol. INSIDE.    

BOHEMIA BALET V LEDNU 2014

Bohemia Balet vítá čtenáře a příznivce souboru a přeje úspěšný a zdravý rok 2014!

Dne 11.1.2014 vystoupí soubor v Masarykově domě  v Mělníku, kde uvede v 17 hod. představení Petr Pan.

12.12. v 15 hod. ve Stavovském divadle Petr Pan a balet Pavla Šmoka Záskok.

          v 18hod. balet Les Sylphides /Chopin, Fokin/ a Petr Pan 

21.1. vystoupí soubor již pošesté ve Vrchlického divadle  v Lounech. Na programu představení jsou Fresky a trio Oceán a perly z baletu Koníček Hrbáček /Pugni, Petipa/, Chlapec a Smrt /Mahler, Vaculík/ a Petr Pan  

BOHEMIA BALET V PROSINCI

Členové Bohemia Baletu vystoupí společně se studenty Taneční konzervatoře hl.m.Prahy v tanečních ukázkách na semináři VIVAT ČAJKOVSKIJ, který pořádá Balet ND v Praze u příležitosti 120. výročí úmrtí skladatele 10.12.2013 v Národním divadle v Praze ve 14 hod.

12.12. v 19.30 pořádá Společnost tance při Taneční konzervatoři Praha o.s. za finanční podpory Nadačního fondu Cesta ke vzdělání MHMP na Nové scéně ND Přehlídku evropských tanečních škol. V rámci večera se představí studenti Státní baletní školy Ludomíra Rozyckiego v Bytomi, Taneční konzervatoře Evy Jaczovej v Bratislavě, Státní baletní školy v Berlíně a Baletní soubor Školy Vídeňské státní opery. Na večeru vystoupí také Bohemia Balet a studenti Taneční konzervatoře hl.m.Prahy, kteří uvedenou mimo jiné fragment ze Svity v bílém Serge Lifara a v premiéře Adagio z Klavírního koncertu a moll Edwarda Griega v choreografii Libora Vaculíka.

V neděli 15.12. v 11 hod. je přidáno, pro velký zájem diváků, ve Stavovském divadle  představení Petr Pan.

 Dne 16.12. v 18 hodin uvádí Bohemia Balet v 18 hodin ve Stavovském divadle představení Petra Pana a baletu Pavla Šmoka Záskok.

Bohemia Balet přeje divákům a příznivcům souboru krásné svátky vánoční,  štěstí a pevné zdraví v roce 2014! Těšíme se na setkání při představeních v roce 2014!