Aktuality

Bohemia Balet NABLÍZKO: Tanec a literatura

Bohemia Balet NABLÍZKO

Tanec a literatura

21. 1. 2018

v Divadle Na Rejdišti

od 18.00 hodin

Bohemia Balet NABLÍZKO: tanec a literatura

 

S novým rokem jsme pro Vás přichystali další představení Bohemia Baletu Nablízko věnované Tanci a literatuře.

Tři choreografické kompozice dle literární předlohy nás unesou do Erbenovi Kytice, do Domu Bernardy Alby a až do dalekého Palerma nás zavede TinTin a zláté střevíce. To vše můžete prožít v pohodlí a přátelské atmosféře komorního sálu Divadla Na Rejdišti.

Přijďte se podívat.

Bohemia Balet nablízko jsou představení souboru Bohemia Balet uzpůsobena pro komorní prostor Divadla Na Rejdišti, kde má divák možnost vnímat detaily tanečního a hereckého provedení uváděné choreografie. Tento bezprostřední kontakt tanečníků a diváků vytváří neopakovatelnou atmosféru představení. Díky tomu má divák možnost proniknout k jednotlivým postavám a vidět balet skutečně nablízko.

Tanec a literatura je další představení volného cyklu, kdy představujeme tanec ve spojení s ostatními uměleckými obory. Uvedli jsme tak řadu představení Tanec a  píseň / 2012- Lunedda /Pluhard, Andreo/, Radůza /Drapalíková/, Jdou do nebe /Doga, Litterová/, Tanec a hudba / 2013/ - Klavírní koncert /Bach, Andreo/, Dafnis a Chloe /Ravel, Skibine/, Faunovo odpoledne / Debussy, Lifar/, Carmina Burana /Orff, Kubicová/ a v roce 2016 Tanec a prostor v kostele Sv. Šimona a Judy v Praze - Ave Maria /Lorenc, Zigman, Hanušová/, Tóny těla / Marcello, Grazioli, Corelli, Drapalíková /, Stabat Mater  /Pergolesi, Pešková/. Tanec a literatura je triptych choreografií na literární předlohu.

Kapacita sálu podněcuje osobní přístup. Nic se nás proto nebojte a vstupenky objednávejte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle +420 606 672 570, zbylé vstupenky budou dány do prodeje před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka. Sezení volné.

 

 

 

 

Bohemia Balet NABLÍZKO II

Bohemia Balet NABLÍZKO II

17. prosince 2017, Divadlo Na Rejdišti, od 18,00 hod.

 Bohemia Balet NABLÍZKO II

 

 

Druhý večer Bohemia Balet NABLÍZKO zahájí temný příběh potlačované touhy a milostného citu, který vyústí v rodinnou tragédii v choreografii Dům Bernardy Alby, choreografky Hany Litterové. Ponořené do hudby L. Janáčká, prožijí hostujicí Tereza Szentpéteriová s Ayano Nagamori objevování, ztrácení i hledání V mlhách, choreografii Petra Zusky. Vánoční atmosféru navodí Ave Maria, kterou s Bohemia Baletem nastudovala Marika Hanušová a pro tento večer ji, již jako hosté, předvedou Aleš Hanzlík a Ayano Nagamori. Představí se studentka Kasai Dancing Company Yui Katsurai, která je právě na rezidenčním pobytu na Taneční knzervatoři hl. m. Prahy. Večer zakončí vášnivá hudba D. P. Dorantese v obnovené premiéře Dupání choreografky Aleny Drapalíkové.

Našim příznivcům doporučujeme, vzhledem k omezené kapacitě sálu, aby si vstupenky předem rezervovali na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle +420 606 672 570, zbylé vstupenky budou v prodeji před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka.

 

 

 

 

 

BOHEMIA BALET NABLÍZKO

 

Balet nablízko

Tanec & literatura

Bohemia balet _ foto: Shergei Gherciu a Martin Roedl

 

V sobotu 2. 12. 2017 v Divadle Na Rejdišti uvede soubor Bohemia Balet představení Balet nablízko z cyklu Tanec a literatura.

 

Balet nablízko jsou představení souboru Bohemia Balet uzpůsobena pro komorní prostor Divadla Na Rejdišti, kde má divák možnost vnímat detaily tanečního a hereckého provedení uváděné choreografie. Tento bezprostřední kontakt tanečníků a diváků vytváří neopakovatelnou atmosféru představení. Díky tomu má divák možnost proniknout k jednotlivým postavám a vidět balet skutečně nablízko.

 

Tanec a literatura je další představení volného cyklu, kdy představujeme tanec ve spojení s ostatními uměleckými obory. Uvedli jsme tak řadu představení Tanec a  píseň / 2012- Lunedda /Pluhard, Andreo/, Radůza /Drapalíková/, Jdou do nebe /Doga, Litterová/, Tanec a hudba / 2013/ - Klavírní koncert /Bach, Andreo/, Dafnis a Chloe /Ravel, Skibine/, Faunovo odpoledne / Debussy, Lifar/, Carmina Burana /Orff, Kubicová/ a v roce 2016 Tanec a prostor v kostele Sv. Šimona a Judy v Praze - Ave Maria /Lorenc, Zigman, Hanušová/, Tóny těla / Marcello, Grazioli, Corelli, Drapalíková /, Stabat Mater  /Pergolesi, Pešková/.  V představení Tanec a literatura uvedeme tři choreografické kompozice dle literární předlohy.

 

Alena Drapalíková se inspirovala nejen básnickou sbírkou K.J.Erbena Kytice, ale také hudbou českého skladatele Jana Jiráska, který vytvořil hudbu ke stejnojmennému filmu F.A.Brabce.  Tanečně jsou zpracované balady Vodník, Polednice, Svatební košile a Zlatý kolovrat.  Hana Litterová zpracovala děj dramatu Dům dony Bernardy Alby španělského spisovatele Garcia Llorky. V taneční zkratce vyjádřila tragický děj odehrávající se na pozadí potlačované touhy a milostného citu, který vyústí v rodinnou tragédii. Večer uzavře obnovená premiéra baletu Tintin a zlaté střevíce, který vytvořila Marika Hanušová pro Bohemia Balet a byl uveden v červnu tohoto roku.

 

Vstupenky je možno rezervovat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle +420 606 672 570 /počet míst je omezen/, zbylé vstupenky budu v prodeji před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka. 

 

 

 

Bohemia Balet v sezoně 2017/2018

Vážení a milí příznivci Bohemia Baletu.

V sezoně 2016/17 ukončili činnost v souboru Tereza Szentpéteryová, Ayano Nagamori, Rosa Maria Pace a Aleš Hanzlík, kteří se stali členy baletu Jihočeského divadla v Českých Budějovicích,  Gaetan Pires je angažován v Divadle J.K.Tyla v Plzni a Carolina Brantes, která se stala členkou skupiny v německém Flensburgu. Soubor tak splnil své poslání, připravil členy pro profesionální činnost. V této sezoně působí v souboru absolventi TKHMP Viktorie Dembická, Stanislava Pinčeková a David Lampart a hosté. Do představení budou také zapojeni studenti vyšších ročníků školy. Repertoár je tvořen humorným a technicky velmi náročným baletem Ples kadetů I.V.Psoty na hudbu J.Strausse, uvádět budeme i strhující Polovecké tance z opery Kníže Igor A.Borodina v choreografii J.Slavického, dále je to Kytice na hudbu J.Jiráska v choreografii Aleny Drápalíkové. Nově jsme nastudovali Dům dony Bernardy Alby v choreografii Hany Litterové a v nebližší době chystáme obnovenou premiéru taneční hříčky Tintin a zlaté střevíce v choreografii Mariky Hanušové. Na repertoáru jsou i taneční miniatury klasického baletního odkazu a současné taneční kompozice. Těšíme se na setkání při představeních souboru v Praze i na scénách ČR.A kde nás můžete v nejbližší době vidět?

19.10.2017 Městské divadlo Děčín 19hod.

Ples kadetů, Kytice, Polovecké tance 

4.11. Divadlo Na Orlí - Brno

Kytice, Dům dony Bernardy Alby/premiéra/

11.11. Stavovské divadlo Praha

Ples kadetů, Dům dony Bernardy Alby, Polovecké tance

14.11. Městské Hálkovo divadlo Nymburk

11.00. Kytice, Dům dony Bernardy Alby

19.00 Ples kadetů, Kytice, Polovecké tance

2.12. Divadlo Na Rejdišti- Balet z blízka

Kytice, Dům dony Bernardy Alby, Tintin a zlaté střevíce /obnovená premiéra/

16.12. Divadlo Na Rejdišti - Balet z blízka

Program bude upřesněn

 

Kasai Dancing Company & Bohemia Balet - pozvánka na baletní galavečer

Kasai Dancing Company & Bohemia Balet

 

Kasai Dancing Company & Bohemia Balet

-       baletní galavečer

Dne 18.8. v 19hod. Divadlo Broadway

 

Jedinečné společné baletní gala souboru z japonské Toyamy a souboru Taneční konzervatoře hl.m.Prahy slibuje zcela výjimečný umělecký zážitek. Členové Kasai Dancing Company, držitelé mnoha nejvyšších japonských i mezinárodních ocenění, vystoupí v Praze před účastí souboru na světovém festivalu Mundial v Monacu. Soubor Bohemia Balet tímto představením završí úspěšnou sezonu před svou novou transformací. Členové souboru po úspěšné dvouleté a tříleté stáž  pokračují do dalších angažmá profesionálních souborů.

 

Večer je rozdělen do tří částí.

 

První část nazvaná Taneční variace 2017 obsahuje autorskou tvorbu Kasai Dancing Company od drobných etud až po rafinované taneční kompozice, vykreslující niterné lidské prožitky zprostředkované unikátním japonským tanečním projevem. Již názvy jednotlivých výstupů napovídají o obsahu tanečních čísel- Slavnost květin / Ulice, kam se čarodějnice slétají k tanci / Mlha vlnící se nad jezerem / Záplava okvětních lístků / Ptačí zpěv / Hlas mizící v temnotách / Do lesa… / Zvlněný pšeničný lán / Kočky v noci / Sněhové vločky.

Ve druhé části večera se představí členové Bohemia Baletu v ukázkách klasického i současného tance- Ave Maria, Slavnost květin v Genzánu, Don Quijotte, In The Rain Again, A Tribute To Pain, Nelaskavé duety.

Třetí část je opět věnována tvorbě Kasai Dancing Company a to pod názvem Tance v ozvěnách. Taneční kompozice vycházejí z tradičních japonských slavností, jež originálním způsobem odrážejí jednotlivá roční období. V tancích Bubínek učihiwadaiko / Píšťala / Tance ze slavností: Lví tanec, Tanec květinových rýžových klobouků, Tanec dědka a babky / Tanec Takobajaši / Tanec s dřevěným mečem / Tanec s dřevěnými koníky / Tanec slavnosti Serikomičóroku / Tance Čiranbuši / Tance Haberuguwa / Tři lidové písně z Tatejamy se podařilo zcela originálním způsobem propojit tradici s moderním tanečním projevem.

Představení podpořil Nadační fond Cesta ke vzdělání MHMP a Městská část Praha 1. Vstupenky á 250 Kč je možné zakoupit od 31.7. v pokladně Divadla Broadway a nebo v distribuční síti Ticketportal.cz

Produkce a choreografie: Haruka Kasai; umělecký poradce: Hideo Kugo; světla: Kaoru Osawa; režie: Masato Hirokawa; asistentka režie: Jukiko Funamoto; kostýmy: Mariko Namikawa; hudba: Tamanozomi Oketani a Masato Hirokawa

 

______ ______ ______ _____

 

Kasai Dancing Company & Bohemia Ballet

n  Gala evening of ballet

August 18th at 19 in Broadway theatre, Prague

 

The unique common ballet gala performance of Kasai Dancing Company from Toyama in Japan and the company from Dance Conservatory in Prague promises unique artistic experience. The members of the Kasai Company, holders of many superior japanese and international prizes will perform in Prague before their departure to the world festival Mundial in Monaco. Prague-based Bohemia Ballet company will finish their succesful season before the new transformation. After succesful two to three years internship in Bohemia Ballet, the members will continue their carreer in professional company engagement.

 

The evening is divided in three parts:

 

The first part called Dancing Variety 2017 consists of author pieces of Kasai Company from tiny works to sophisticated dancing compositions, describing inner human feelings with unique japanese dancing expressions. The names of pieces suggest the content – The Flower Festival / The Street, where Witches Flight to Dance / Haze Waving above the Lake / The Flood of Petals / The Bird’s Singing / The Voice Disappearing in Darkness / Into the Forest / Wavy Wheat Rope / Cats during the Night / Snowflakes.

                                                                                                          

In the second part the Bohemia Ballet members will present their classical and modern dance shows – The Flower Ceremony in Genzano / Don Quijote / In the Rain Again / Unkind duets.

 

The third part is again based on work of Kasai and it is called Dances in the Echoes. Dancing compositions come from traditional Japanese festivals, which in an original manner reflect the individual year seasons. In the dances Drum Učihiwadaiko / The Whistle / Dances from celebrations: Lion Dance, Dance of Rice Flower Hats / Dance of Grandpa and Grandma / Dance Takobajaši / Dance with the Wooden Swords / Dance with the Wooden Ponies / Dance of Serikomičóroku / Dance Čiranbuši/ Dance Haberuguwa / Three folk dances from Tatejama succeded in their attempt to connect tradition with modern ballet expressions in a truly original way.

                                                                                                  

The perfromance was supported by Nadační fond Cesta ke vzdělání MHMP (The Path to Education Fund) and by Prague 1. The tickets can be bought from July 31st for 250 CZK in the Broadway theatre box office or in the distributional network of Ticketportal.cz

 

Production and choreography: Haruka Kasai; Artistic Advisor: Hideo Kugo; Lights: Kaoru Osawa; Director: Masato Hirokawa; Assistant director: Jukiko Funamoto; Costumes: Mariko Namikawa; Music: Tamanozomi Oketani and Masato Hirokawa