Aktuality

Bohemia Balet NABLÍZKO 18.2.2018

 

Bohemia Balet NABLÍZKO

 DUPÁNÍ

TANEČNÍ MINIATURY

TINTIN A ZLATÉ STŘEVÍCE

 

 

 18. 2. 2018

v Divadle Na Rejdišti

od 18.00 hodin

 

V nadcházejícím večeru Bohemia Balet NABLÍZKO dostanou diváci příležitost zhlédnout choreografie například Aleny Drapalíkové a Mariky Hanušové, které se souborem dlouhodobě spolupracují, ale i tvorbu začínajících choreografů a mladých tanečníků.

Večer odstartuje osvěžující Dupání choreografky Aleny Drapalíkové, následovat jej budou choreografie jako One person, Strange fruit, Shark, Escape, Spring's arrival a další, kde ukáží své umění i nápaditost nejen mladí protagonisté, ale své prvotiny představí i začínající choreografové. Závěr večera bude přímo komiksový s choreografií Mariky Hanušové TinTin a zlaté střevíce. S dobrodružným detektivem z Belgie se dostaneme až do dalekého Palerma. Snad to s ním i tentokrát dopadne dobře.

Těšíte se jako my? Přijďte se na nás podívat.

Bohemia Balet nablízko jsou představení souboru Bohemia Balet uzpůsobena pro komorní prostor Divadla Na Rejdišti, kde má divák možnost vnímat detaily tanečního a hereckého provedení uváděné choreografie. Tento bezprostřední kontakt tanečníků a diváků vytváří neopakovatelnou atmosféru představení. Díky tomu má divák možnost proniknout k jednotlivým postavám a vidět balet skutečně nablízko.

Kapacita sálu podněcuje osobní přístup. Nic se nás proto nebojte a vstupenky objednávejte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle +420 606 672 570, zbylé vstupenky budou dány do prodeje před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka. Sezení volné.

 

 

 

Bohemia Balet NABLÍZKO: Tanec a literatura

Bohemia Balet NABLÍZKO

Tanec a literatura

21. 1. 2018

v Divadle Na Rejdišti

od 18.00 hodin

Bohemia Balet NABLÍZKO: tanec a literatura

 

S novým rokem jsme pro Vás přichystali další představení Bohemia Baletu Nablízko věnované Tanci a literatuře.

Tři choreografické kompozice dle literární předlohy nás unesou do Erbenovi Kytice, do Domu Bernardy Alby a až do dalekého Palerma nás zavede TinTin a zláté střevíce. To vše můžete prožít v pohodlí a přátelské atmosféře komorního sálu Divadla Na Rejdišti.

Přijďte se podívat.

Bohemia Balet nablízko jsou představení souboru Bohemia Balet uzpůsobena pro komorní prostor Divadla Na Rejdišti, kde má divák možnost vnímat detaily tanečního a hereckého provedení uváděné choreografie. Tento bezprostřední kontakt tanečníků a diváků vytváří neopakovatelnou atmosféru představení. Díky tomu má divák možnost proniknout k jednotlivým postavám a vidět balet skutečně nablízko.

Tanec a literatura je další představení volného cyklu, kdy představujeme tanec ve spojení s ostatními uměleckými obory. Uvedli jsme tak řadu představení Tanec a  píseň / 2012- Lunedda /Pluhard, Andreo/, Radůza /Drapalíková/, Jdou do nebe /Doga, Litterová/, Tanec a hudba / 2013/ - Klavírní koncert /Bach, Andreo/, Dafnis a Chloe /Ravel, Skibine/, Faunovo odpoledne / Debussy, Lifar/, Carmina Burana /Orff, Kubicová/ a v roce 2016 Tanec a prostor v kostele Sv. Šimona a Judy v Praze - Ave Maria /Lorenc, Zigman, Hanušová/, Tóny těla / Marcello, Grazioli, Corelli, Drapalíková /, Stabat Mater  /Pergolesi, Pešková/. Tanec a literatura je triptych choreografií na literární předlohu.

Kapacita sálu podněcuje osobní přístup. Nic se nás proto nebojte a vstupenky objednávejte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle +420 606 672 570, zbylé vstupenky budou dány do prodeje před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka. Sezení volné.

 

 

 

 

Bohemia Balet NABLÍZKO II

Bohemia Balet NABLÍZKO II

17. prosince 2017, Divadlo Na Rejdišti, od 18,00 hod.

 Bohemia Balet NABLÍZKO II

 

 

Druhý večer Bohemia Balet NABLÍZKO zahájí temný příběh potlačované touhy a milostného citu, který vyústí v rodinnou tragédii v choreografii Dům Bernardy Alby, choreografky Hany Litterové. Ponořené do hudby L. Janáčká, prožijí hostujicí Tereza Szentpéteriová s Ayano Nagamori objevování, ztrácení i hledání V mlhách, choreografii Petra Zusky. Vánoční atmosféru navodí Ave Maria, kterou s Bohemia Baletem nastudovala Marika Hanušová a pro tento večer ji, již jako hosté, předvedou Aleš Hanzlík a Ayano Nagamori. Představí se studentka Kasai Dancing Company Yui Katsurai, která je právě na rezidenčním pobytu na Taneční knzervatoři hl. m. Prahy. Večer zakončí vášnivá hudba D. P. Dorantese v obnovené premiéře Dupání choreografky Aleny Drapalíkové.

Našim příznivcům doporučujeme, vzhledem k omezené kapacitě sálu, aby si vstupenky předem rezervovali na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle +420 606 672 570, zbylé vstupenky budou v prodeji před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka.

 

 

 

 

 

BOHEMIA BALET NABLÍZKO

 

Balet nablízko

Tanec & literatura

Bohemia balet _ foto: Shergei Gherciu a Martin Roedl

 

V sobotu 2. 12. 2017 v Divadle Na Rejdišti uvede soubor Bohemia Balet představení Balet nablízko z cyklu Tanec a literatura.

 

Balet nablízko jsou představení souboru Bohemia Balet uzpůsobena pro komorní prostor Divadla Na Rejdišti, kde má divák možnost vnímat detaily tanečního a hereckého provedení uváděné choreografie. Tento bezprostřední kontakt tanečníků a diváků vytváří neopakovatelnou atmosféru představení. Díky tomu má divák možnost proniknout k jednotlivým postavám a vidět balet skutečně nablízko.

 

Tanec a literatura je další představení volného cyklu, kdy představujeme tanec ve spojení s ostatními uměleckými obory. Uvedli jsme tak řadu představení Tanec a  píseň / 2012- Lunedda /Pluhard, Andreo/, Radůza /Drapalíková/, Jdou do nebe /Doga, Litterová/, Tanec a hudba / 2013/ - Klavírní koncert /Bach, Andreo/, Dafnis a Chloe /Ravel, Skibine/, Faunovo odpoledne / Debussy, Lifar/, Carmina Burana /Orff, Kubicová/ a v roce 2016 Tanec a prostor v kostele Sv. Šimona a Judy v Praze - Ave Maria /Lorenc, Zigman, Hanušová/, Tóny těla / Marcello, Grazioli, Corelli, Drapalíková /, Stabat Mater  /Pergolesi, Pešková/.  V představení Tanec a literatura uvedeme tři choreografické kompozice dle literární předlohy.

 

Alena Drapalíková se inspirovala nejen básnickou sbírkou K.J.Erbena Kytice, ale také hudbou českého skladatele Jana Jiráska, který vytvořil hudbu ke stejnojmennému filmu F.A.Brabce.  Tanečně jsou zpracované balady Vodník, Polednice, Svatební košile a Zlatý kolovrat.  Hana Litterová zpracovala děj dramatu Dům dony Bernardy Alby španělského spisovatele Garcia Llorky. V taneční zkratce vyjádřila tragický děj odehrávající se na pozadí potlačované touhy a milostného citu, který vyústí v rodinnou tragédii. Večer uzavře obnovená premiéra baletu Tintin a zlaté střevíce, který vytvořila Marika Hanušová pro Bohemia Balet a byl uveden v červnu tohoto roku.

 

Vstupenky je možno rezervovat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle +420 606 672 570 /počet míst je omezen/, zbylé vstupenky budu v prodeji před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka. 

 

 

 

Bohemia Balet v sezoně 2017/2018

Vážení a milí příznivci Bohemia Baletu.

V sezoně 2016/17 ukončili činnost v souboru Tereza Szentpéteryová, Ayano Nagamori, Rosa Maria Pace a Aleš Hanzlík, kteří se stali členy baletu Jihočeského divadla v Českých Budějovicích,  Gaetan Pires je angažován v Divadle J.K.Tyla v Plzni a Carolina Brantes, která se stala členkou skupiny v německém Flensburgu. Soubor tak splnil své poslání, připravil členy pro profesionální činnost. V této sezoně působí v souboru absolventi TKHMP Viktorie Dembická, Stanislava Pinčeková a David Lampart a hosté. Do představení budou také zapojeni studenti vyšších ročníků školy. Repertoár je tvořen humorným a technicky velmi náročným baletem Ples kadetů I.V.Psoty na hudbu J.Strausse, uvádět budeme i strhující Polovecké tance z opery Kníže Igor A.Borodina v choreografii J.Slavického, dále je to Kytice na hudbu J.Jiráska v choreografii Aleny Drápalíkové. Nově jsme nastudovali Dům dony Bernardy Alby v choreografii Hany Litterové a v nebližší době chystáme obnovenou premiéru taneční hříčky Tintin a zlaté střevíce v choreografii Mariky Hanušové. Na repertoáru jsou i taneční miniatury klasického baletního odkazu a současné taneční kompozice. Těšíme se na setkání při představeních souboru v Praze i na scénách ČR.A kde nás můžete v nejbližší době vidět?

19.10.2017 Městské divadlo Děčín 19hod.

Ples kadetů, Kytice, Polovecké tance 

4.11. Divadlo Na Orlí - Brno

Kytice, Dům dony Bernardy Alby/premiéra/

11.11. Stavovské divadlo Praha

Ples kadetů, Dům dony Bernardy Alby, Polovecké tance

14.11. Městské Hálkovo divadlo Nymburk

11.00. Kytice, Dům dony Bernardy Alby

19.00 Ples kadetů, Kytice, Polovecké tance

2.12. Divadlo Na Rejdišti- Balet z blízka

Kytice, Dům dony Bernardy Alby, Tintin a zlaté střevíce /obnovená premiéra/

16.12. Divadlo Na Rejdišti - Balet z blízka

Program bude upřesněn