Aktuality

Bohemia Balet a fyzika

Na podzim roku 2020, když ještě bylo možné konat společenské akce se na nám podařilo zrealizovat premiéru "Inspirace fyzikou", kterou vytvořila naše dvorní choreografka Marika Blahoutová. Inspirace fyzikou je důkazem toho, že umění a věda má k sobě velmi blízko a může se báječně doplňovat. Choreografie vznikla u příležitosti výročí České vysoké učení technické v Praze, a právě zítra máte jedinečnou příležitost pustit si záznam.

Odkaz na FB událost: https://www.facebook.com/events/524495742275196/

 

Odkaz na Youtube: http://bit.ly/TV9P_Youtube

Inspirováno fyzikou

Vážení přátelé Bohemia Baletu! 

Vážení přátelé Bohemia Baletu! 

Po delší době o sobě dáváme zase vědět. Ano, pracujeme, zkoušíme a také trochu tančíme, jak nám to dovolují opatření a nařízení vlády v souvislosti s koronavirem. Na jaře letošního roku jsme museli zrušit celou řadu představení, ve kterých jsme měli uvést jak balety z našeho repertoáru, tak nově nastudované choreografie, z nichž se nám podařilo uvést pouze kompozici Šíp času, vzniklou ve spolupráci se studenty choreografie AMU- Natálií Vackovou, Jaroslavem Lamborem a Janem Štrachalem za pedagogického vedení Lucie Holánkové. Byla zrušena účast Bohemia Baletu na Baletním festivalu v kolumbijském Cali- uskutečnilo se on line na přelomu srpna a září, i účast na Světovém festivalu divadelního umění mládeže v japonské Toyamě- přeloženo na květen 2021. Vystoupili jsme v rámci absolventského koncertu, který se podařilo uskutečnit v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních, kde jsme uvedli dvě části z připravovaného projektu k 100. výročí ČVUT, které se mělo konat v květnu v Betlémské kapli a bylo přeloženo na 8.10. tamtéž, a snad se tedy uskuteční. Choreografie Mariky Blahoutové, nazvaná Inspirace fyzikou se pohybem snaží vyjádřit fyzikální jevy jako jsou Gravitace, Laser, Neutron, Positiv- Negativ, Odstředivou sílu a dokonce Srchödingerovu kočku. Je to zajímavý pokus propojit svět vědy a pohybového umění a věříme, že budeme mít příležitost uvést tento projekt v rámci dalších představení BB. K premiéře je také připravena choreografie Hany Litterové  Penzion na předměstí, vytvořená na šansony skvělé Hany Hegerové. Předpremiéra je plánovaná na 15.10. v Divadle Na kovárně v Poděbradech. Připravujeme další spolupráci se studenty choreografie AMU, tentokrát by se mělo jednat o inspiraci výtvarným uměním. Plánů máme ještě více, záleží však na okolnostech, zda-li je bude možné realizovat. Členové BB se podílejí také na inscenaci Petr Pan, která byla s velkým úspěchem uvedena 4.10., společně s vystoupením Baletní přípravky ND, ve Stavovském divadle. Držte nám palce, těšíme se na vás i možnost pro vás tančit a vystupovat.    

 

 

Balet Nablízko 29.2.2020

Dne 29.2. soubor Bohemia Balet spolu se studenty Taneční konzervatoře hl. m. Prahy opět vystoupí v divadle Na Rejdišti. Představení se uskuteční od 19,00 hodin, těšit se můžete na bohatý program:

 

„O vášni a lásce“ ...Carmen

Tuto choreografii vytvořil člen Bohemia Baletu - David Lampart. Na milostných vztazích Micaely, Josého, Carmen a Escamilia se pokouší vykreslit tragédii vzniklou z neopětované lásky.


Sedm smrtelných hříchů
Choreografii vytvořila pro studenty Taneční konzervatoře hl. m. Prahy a členy Bohemia Baletu Alena Drapalíková. V detailech každého pohybu se zaměřila na charakteristiku smrtelných hříchů, které do jisté míry v sobě objeví snad každý.

Bezpředmětná křehkost
Dílo, které Bohemia Balet znovusnastudoval od choreografa Tomáše Rychetského (bývalého členy souboru ND a studenta TKHMP) na hudbu Ludwiga van Beethovena.

V průběhu večera vystoupí studenti Taneční konzervatoře hl. m. Prahy s choreografií, která uspěla v letošním roce v soutěži v polské Bytomi.

Tintin a zlaté střevíce
Večer pak uzavře choreografie "Tintin a zlaté střevíce", kterou vytvořila Marika Hanušová pro Bohemia Balet a byla uvedena poprvé v červnu minulého roku.

‼️ Vzhledem k omezené kapacitě míst je možné rezervovat vstupenky
na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo na +420 606 672 570.
Zbylé vstupenky budou dány do prodeje před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka. Sezení volné.

Bohemia Balet se loučí s rokem 2019!

Poslední představení tohoto roku se uskuteční dne 14.12.2019 od 18 hodin v Divadle Na Rejdišti. Soubor se představí v nových choreografiích jako jsou “La Valse”  a “Bezpředmětná křehkost”. Dále soubor zopakuje choreografie v poslední době velmi oblíbené - “Stejně jako předtím” a Ballaré”, což jsou choreografie, které letos na podzim odvysílala Česká televize v přímém přenosu z předávání cen Ministerstva kultury 2019. 

 

Vzhledem k omezené kapacitě míst je možné rezervovat vstupenky 

na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo na +420 606 672 570. 

Zbylé vstupenky budou dány do prodeje před představením přímo v divadle. Jednotné vstupné 100Kč/vstupenka. Sezení volné.

BALET NABLÍZKO DIVADLO NA REJDIŠTI 25.6.,26.6.

 

Bohemia Balet se rozloučí se sezonou 2018/19 v Divadle Na Rejdišti. Ve dvou představeních 25.6. a 26.6. představí repertoár, který v této sezoně uváděl. Program bude doplněn vystoupením studentů TKHMP.

  PROGRAM PŘEDSTAVENÍ  BALET NABLÍZKO

 DIVADLO NA REJDIŠTI   25.6. 26.6. 2019

25.6.  SEN HORKÉ LETNÍ NOCI,  INSPIRED BY AIR,  O MĚ,

         NE ME QUITTE PAS, LAMP ART, SILVER RAIN,  AMORE,  BALLARÉ

26.6.  CARMEN, STRENGE  FRUIT, GO SOLO, SPERO, ONA A ON,

          V KLECI, TINTIN

 

 

 

 

 

Cookies

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK