Aktuality

Ohlédnutí za sezonou 2016/2017

Vážení čtenáři, milí příznivci Bohemia Baletu,

Sezona 2016/2017 se neúprosně blíží ke konci. Ohlédněme se za její druhou půlkou a připomeňme si společné okamžiky.

Děkujeme Vám za přízeň.

 

5. 12. 2016 Divadlo Hybernia Louskáček - First International Ballet school Prague - Rosa Maria Pace - hlavní role Kláry + 4 představení

8. 12. a 9. 12. 2016 Městské divadlo Grasse /Francie/ - Oliver Twist

 

18. 12. 2016 Jihočeské divadlo České Budějovice - Advent s baletem - představení na podporu Nadačního fondu Druhá kariéra - Ave Maria, Stabat Mater

28. 1. 2017 Sportovní a kulturní centrum Ondřejov - Ave Maria, Labutí jezero, Primavera, Marionette, Valčík, In the Rain Again, Kytice

Kytice - Vodník - David Lampart, Kristina Kodedová

 

12. 2. 2017 Divadlo F.X.Šaldy Liberec - Oliver Twist

2. 3. 2017 Divadlo Fráni Šrámka Písek - Klasická symfonie, V mlhách, Labuť, Valčík, In the Rain Again, Polovecké tance

V mlhách

 

11. 3. - 4. 4. 2017 Kouzelná flétna ve spolupráci s B-Art Produktion - 12 představení ve Španělsku /režie Pavel Marek, choreografie Jaroslav Slavický/

14. 4. 2017 Stavovské divadlo - Oliver Twist

Oliver Twist - Tereza Szentpéteriová Gaëtan Pires

 

24. 4. 2017 Vrchlického divadlo Louny - Labutí jezero, In the Rain Again, Polovecké tance, Oliver Twist

28. 4. 2017 Slezská opera Bytom /Plosko/ - Galakoncert u příležitosti Mezinárodního dne tance- Ave Maria

Ave Maria - Ayano Nagamor

 

4. 5. 2017 Divadlo Na Kovárně Poděbrady - Labutí jezero, V mlhách, In the Rain Again, Stabat Mater

9. 5. 2017 Divadlo Boženy Němcové Františkovy Lázně - Labutí jezero, Oceán a perly, Concert de Lis, In the Rain Again, Polovecké tance

Polovecké tance

 

16. 5. 2017 Městské divadlo Jablonec nad Nisou - Oceán a perly, In the Rain Again, Ave Maria, Polovecké tance, Oliver Twist

30. 5. 2017 Výstaviště Olomouc - Duše v pohybu- společně s Globa baletem- Ave Maria, Marionette

Marionette

 

4. 6. 2017 Stadthalle Fuert /Německo/ - Galakoncert soutěže Applaus- Spící krasavice - pas de deux, In the Rain Again

In The Rain Again 

23. 6. 2017 Divadlo Na Rejdišti - Premioderniéra 2017 - Spící krasavice, Ave maria, Reflection, In the rain Ahain, Primavera, Fata, Marionette, V mlhách, Tintin a zlaté sřevíce ,..a něco navíc

26. 6. 2017 Divadlo Na Rejdišti - Premioderniéra 2017- In The Rain Again, Labutí jezero, Fata, Ave Maria, Reflection, Marionette, Primavera, V mlhách, Tintin a zlaté střevíce, ...a něco navíc

TinTin a zlaté střevíce - Aleš Hanzlík

 

 

 TinTin a zlaté střevíceTinTin a zlaté střevíce

 

6. 8. 2017 Takaoka /Japonsko/ - Slavnost květin v Genzánu. Don Quijotte- variace, A tributo to Pain, Nelaskavé duety, Carmina Burana- spolupráce na představení s Kasai Dancing Company 

18. 8. 2017 Divadlo Broadway Praha - představení ve spolupráci s Kasai Dancing Company

 

 

Tanec & prostor

Soubor Bohemia Balet připravuje na čtvrtek 27. října 2016 premiéru benefičního představení Tanec & prostor. Tři vzniklé choreografie jsou uzpůsobeny speciálně pro atypické prostředí kostela Sv. Šimona a Judy na Praze 1. . Část výtěžku z akce jde na podporu sbírky Zvon Václav pořádané nadací Charty 77.

Tanec & prostor volně navazuje na již dříve uvedená představení Tanec & hudba a Tanec & píseň, ve kterých se Bohemia Balet snaží propojovat tanec s ostatními druhy umění a zvýšit či podtrhnout jejich uměleckou působivost.

Dramaturgii tohoto projektu určuje jedinečný prostor Kostela Sv. Šimona a Judy, který se nám podařilo pro tuto realizaci získat. V návaznosti na barokní architekturu stavby byla pro taneční ztvárnění zvolena hudbu barokních skladatelů v soudobé choreografické a taneční interpretaci.

Večer bude složen ze tří tanečních kompozic, kterých se ujaly renomované choreografky- Alena Drapalíková, Marika Hanušová a Alena Pešková. První část představení bude složena z choreografií Aleny Drapalíkové na hudbu B. Marcella, G.B. Graziolliho a A. Corelliho nazvanou Tóny těla a choreografie Mariky Hanušové Ave Maria v hudební kompozici M. Lorenca a A. Zigmana. Druhou část představení bude tvořit Stabat Mater G. Pergolessiho v choreografii Aleny Peškové.

Představením chce soubor Bohemia Balet podpořit veřejnou sbírku Zvon Václav, kterou organizuje Nadace Charty 77. Cílem sbírky je vyrobit chybějící zvon pro kostel sv. Havla. Nový zvon bude pojmenován Václav a bude nést zmínku, že byl vyroben u příležitosti 80. výročí narození Václava Havla.

KDE: v Kostele sv. Šimona a Judy

ADRESA a SPOJENÍ: Dušní ul., 1110 00, Praha 1 GPS: 50.092065, 14.420564 

metro – trasa A: stanice Staroměstská

tramvaj – č. 17: zastávka Právnická fakulta

autobus – č. 207: zastávky Právnická fakulta nebo Nemocnice Na Františku

KDY:

premiéra          27. října 2016

reprízy               9. listopadu 2016

    30. listopadu 2016

VSTUPENKY: lze zakoupit přes https://goout.net/cs/listky/tanec-prostor/wft/ nebo rezervovat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

CENA:

Plné vstupné                300 Kč

Studenti a senioři          200 Kč

Studenti TKP                100 Kč

 

Těšíme se na Vás!

 

 

 

 

Bohemia Balet v sezoně 2016/17

 

Členy BB jsou v sezoně 2016/17 Tereza Szentpéteová, Ayano Nagamori, Gaëtan Pires, Aleš Hanzlík, Rosa Maria Pace, absolventka Mnichovské baletní akademie, jako hosté spolupracují se souborem Zuzana Fikrová a Roman Kocherha.  Poprvé vystoupí soubor 1.10. na závěrečném Galakoncertu festivalu Zlatá Praha na Nové scéně ND s Mazurkou z baletu Coppélia L. Deliba.  Od 2.10. do 8.10. se účastní soubor  10.mezinárodního baletního festivalu v kolumbijském Cali, kde uvede Janáčkův klavírní cyklus V mlhách v choreografii Petra Zusky, Faunovo odpoledne C.Debussyho v choreografii Serge Lifara, Primaveru J.Rodrigueze v choreografii Bérangere Andreo a pro tuto příležitost i nově nastudovanou choreografii Paula Julia In the Rain again na hudbu Maxe Richtera. 21.10. vystoupí Bohemia Balet s Klavírním koncertem J.S.Bacha na Galakoncertu v Jihočeském divadle v ČeskýchBudějovicích.  Na 27.10.  připravil soubor premiéru představení Tanec a prostor v kostele Sv. Šimonaa Judy. Navazuje tak volně na dříve uvedená představení /Tanec a hudba, Tanec a píseň/, v nichž se propojují s tancem další umělecké obory.   Dramaturgie večera je koncipována tak, aby odpovídala výjimečnosti prostoru, kde se premiéra uskuteční . Program premiéry tvoří Ave Maria J. Martinéze v choreografii Mariky Hanušové – Blahoutové, Tóny těla na hudbu   B. Marcella, G. B. Grazioliho, F. Corelliho  v choreografii Aleny Drapalíkové a Pergolessiho Stabat Mater v choreografii Aleny Peškové.  Reprízy jsou plánovány na  9.11.a 30.11. Ve dnech 5.12.-10.12. se uskuteční zájezd do francouzského Grasse, kde bude uveden  balet Oliver Twist na hudbu R. Portman v choreografii  Bérangere Andreo.

 

BOHEMIA BALET NA FESTIVALU V JAPONSKU

Bohemia Balet podnikl ve dnech 22.7.-7.8.2016 zájezd do japonské Toyamy, kde se konal Světový festival divadelního umění dětí a mládeže. Festival je pořádán každé 4 roky, letošního ročníku se účastnilo 33 států. Ještě před zahájením Festivalu 27.7. vystoupil soubor s Kasai Dancing Company ve městě Oaybe, kde se představil s pas de deux z baletu Plameny Paříže, Klavírním koncertem J.S.Bacha v choreografii Bérangere Andreo a tanečními miniaturami Škádlení a Dupání v choreografii Aleny Drapalíkové. Na zahajovacím představení Festivalu v Toyamě 31.7. uvedl soubor Bachův klavírní koncert, na dalším festivalovém představení ve městě Takaoka 1.8. pak Hommage a la vie, taktéž v choreografii Bérangere Andreo. Společně s Kasai Dancing Company vystoupili členové Bohemia Baletu v představení Děvčátko se sirkami 4.8. v Toyamě a 5.8. v Takaoce, kde uvedl soubor ještě vlastní program složený z Bachova Klavírního koncertu, pas de deux z baletu Plameny Paříže, Primavery /J.Rodriguez, B.Andreo/,Mariotte /chor. Aleš Hanzlík/,  Škádlení a Dupání.    

Bohemia Balet duben - červen

V dubnu /5.4./ přijal Bohemia Balet již popáté pozvání do Masarykova kulturního domu v Mělníce, kde uvedl Klasickou symfonii a choreografie V mlhách, Nelaskavé duety, Dupání a Vnuknutí.

O dva dny později 7. dubna 2016 ve Stavovském divadle představil soubor nové choreografie na večeru nazvaném PREMIÉRA 2016. Večer byl otevřen choreografií Fata viem inveniant (Osudu neunikneš), kterou pro Bohemia Balet vytvořil člen souboru Aleš Hanzlík. Večer pokračoval pražskou premiérou nově nastudované choreografie Petra Zusky V mlhách, kde hlavní dvě postavy ztvárnily Ayano Nagamori a Tereza Szentpéteryová. Po přestávce mohli diváci shlédnout choreografii Aleny Peškové s názvem Kavkazský zajatec, nastudovanou podle stejnojmenné poemy A.S. Puškina. Závěr večera byl věnován památce prof. Pavla Šmoka, který ukončil svoji životní pouť 4.4.2016. Současní i bývalí členové souboru připomněli dílo Mistra choreografií Záskok.

Členové Bohemia Baletu Flavia Harada a Gaetan Pires vystoupili ve dnech 8.4- 13.4. na 5 galakoncertech v Německu a Rakousku, pořádaných Agenturou Schlotter

15.4. dubna vystoupil Bohemia v Divadle K.H. Máchy v Litoměřicích, kde uvedl Klasickou symfonii, Mlhy, Tóny těla a Dupání.

24.4. se členové  účastnili Mezinárodního týdne tance., pořádaného Tanečním Centrem Praha-konzervatoří v Divadle Komedie, kde uvedli Fata viem inveniant a Mlhy.

Prvního května jsme vystoupili v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi. V komponovaném večeru mohli diváci shlédnout pas de deux Plameny Paříže a Šípkovou Růženku, dále Primaveru, Klasickou symfonii a Carminu Buranu.

15.5.2016 Bohemia Balet spolu se studenty Taneční konzervatoře hl. m. Prahy uvedl ve Stavovské divadlo dvě představení Olivera Twista..  

 24.5.2016 vystoupil soubor v Divadle B.Němcové ve Františkových Lázních. Program obsahoval Bachův Klavírní koncert, Primaveru, V mlhách,  v premiéře uvedené pas de deux z baletu Don Quichotte a taneční miniaturu Marionette v choreografii Aleše Hanzlíka  Tóny těla v choreografii Aleny Drapalíkové.

26.5.2016 se uskutečnilo ve Stavovském divadle představení Oliver Twist a Carmina Burana na počest životního jubilea choreografky prof. Ivanky Kubicové.

29.5. se představil soubor společně s Tanečním divadlem Bralen na Večeru současného tance v Zrkadlovém háji v Bratislavě. Na programu byl Bachův Klavírní koncert, Pulse, Marionette, Maraquita a Vnuknutí.  

4. 6. 2016 uvedl ve Stavovském divadle v Praze dvě představení baletu Oliver Twist. 

 Rozloučení se sezonou 2015/2016 se uskutečnilo 25.6. v Divadle Na Rejdišti, kde soubor uvedl průřez ze svého repertoáru.