Aktuality

Bohemia Balet v únoru 2012Dne 12.2.2012 vystoupí Bohemia Balet na scéně Stavovského divadla v Praze. Na programu představení, nazvaném Večer komorního tance, je balet Lunedda francouzské choreografky Bérangere Andreo na hudební koláž Christine Pluhard, Trio g  moll B. Smetany v choreografii Pavla Šmoka a na závěr Deka pod dekou na hudební koláž P.Conté Italien Café v choreografii Toma Rychetského a Viktora Konvalinky. Před představením se uskuteční slavnostní předávání cen inscenační části Soutěžní přehlídky současného tanečního umění ČR, kterou pravidelné pořáda Taneční sdružení ČR. Mezi oceněnými jsou dva balety, tvořící program představení. Bérangere Andreo získala 1. cenu za choreografii baletu Lunedda a Dece pod dekou byla uděkena Cena za humor v baletu.

Dne 16.2. a 19.2. se uskuteční ve Státní opeře Praha premiéry baletu Don Quijote na hudbu L. Minkuse. Režiserem představení je umělecký ředitel   Bohemia Baletu Jaroslav Slavický, který společně s Kateřinou Slavickou a Hanou Vláčilovou je  také choreografem inscenace. Jako host v hlavní roli Basila vystoupí člen Bohemia Baletu Ondřej Vinklát / společně s Alinou Nanu, absolventkou Taneční konzervatoře hl.m.Prahy/. Na inscenaci se podílejí také Tereza Chábová, Jaroslava Janečková a Sandra Danielová, které tančí role cikánek a fandago ve 4. jednání. 

Dne 26.2.2012 v 16 hod. vystoupí Bohemia Balet na festivalu v Mělníce. V Městském divadle uvede inscenaci taneční fantazie Děvčátko se sirkami. 

Bohemia Balet v lednu 2012

Bohemia Balet uvede  7.1. 2012 V 19 hod. ve Stavovském divadle představení TANEČNÍ KONTRASTY. Večer je složen ze stylově odlišných tanečních celků. V první části bude uveden balet LES SYLPHIDES, který vytvořil ruský choreograf Michail Fokin na hudbu Fryderika Chopina jako reminiscenci na romantický " ballet blanc" /bílý balet/. Druhou část představení vyplní ČESKÁ SUITA Antonína Dvořáka v choreografii Kateřiny Frankové-Dedkové, která podobně jako Dvořákova hudba, je jemnou stylizací českého fokloru. Závěr večera bude patřit obnovené premiéře strhujícího Ravelova BOLERA v choreografii uměleckého šéfa baletu ND Petra Zusky.  

V lednu bude pokračovat také příprava baletu Jiřího Kyliána Un Ballo na hudbu Maurice Ravela, kterou uvede Bohemia Balet v premiéře dne 25.3. na Nové scéně ND v rámci oslavy 100. narozenin paní Markéty Kyliánové.     

BOHEMIA BALET V PROSINCI 2011

4. 12. Nová scéna ND v 17 hod. Serenáda – 4. věta /Čajkovskij, Horák/,

Gajané – suita z baletu / Chačaturjan,Anisimová/

Děvčátko se sirkami – taneční fantazie / Yawatea, Kasai/

 

10. 12. Nyuzen Cosmo Hall Toyama / Japonsko/

Le Papillon / Offenbach, Taglioni/,Vídeňský valčík / Strauss jr., Jakobson/

Písně potulného tovaryše – duet /Mahler, Kylián/, Stones / Tallulah, Kodet/

Koňare / Jelínek, Novenko/ , Skočná / čes.lidová, Kaprasová/ - společně s Kasai Dancing Company a Wada Asako Dancing Company

15. 12. Kurobe City- International Cultural Centre / Japonsko/

viz program 10. 12. - společně s Kasai Dancing Company a Fujima Shozen Troup

 

17. 12. a 18. 12. Takaoka Culture Hall / Japonsko/

Děvčátko se sirkami- Cínový vojáček, Tanečnice, Čert, Démon – společně s Kasai Dancing Company viz. program 10. 12.

BOHEMIA BALET v listopadu 2011

2. 11.- Hradec Králové Velký sál Filharmonie- Les Sylphides/ Chopin, Fokin/,  Vilhem Tell- pas de deux / Rossini, Bournonville/ , suita z baletu Gajané / Chačaturjan, Anisimová/, Deka pod dekou/ Paule Conté, Tom Rychetský, Viktor Konvalinka/.

9. 11.- Vrchického divadlo Louny - Děvčátko se sirkami / Yawata, Kasai/ , Vilhem Tell - pas de deux,  suita z baletu Gajané / Chačaturjan, Anisimová/, Deka pod dekou/ Paule Conté, Tom Rychetský, Viktor Konvalinka/.

15. 11. - Hálkovo divadlo Nymburk - Děvčátko se sirkami 2x - pro školy, večer Děvčátko se sirkami, La vivandiére, Le papillon - Motýl / Offenbach, Taglioni/, suita z baletu Gajané 

23. 11.  - Slezské divadlo Opava - společný profekt se souborem baletu Slezského divadla v Opavě- Le Papillon - pas de deux, Vídeňský valčík / Strauss, Jakobson/, Deka pod dekou

Vstupenky na představení "Taneční rejdění".

Vzhledem k omezené kapacitě hlediště, je třeba si vstupenky na představení "Taneční rejdění" dne 22. 10. v 19.30 hod. rezervovat předem na tel. čísle 222 324 516 /záznamník /. Jednotná cena vstupenky je 60 Kč. Vstupenky lze vyzvednout, případně zakoupit hodinu před představením v pokladně divadla /vchod z Dvořákova nábřeží /.