Aktuality

Bohemia Balet v lednu 2012

Bohemia Balet uvede  7.1. 2012 V 19 hod. ve Stavovském divadle představení TANEČNÍ KONTRASTY. Večer je složen ze stylově odlišných tanečních celků. V první části bude uveden balet LES SYLPHIDES, který vytvořil ruský choreograf Michail Fokin na hudbu Fryderika Chopina jako reminiscenci na romantický " ballet blanc" /bílý balet/. Druhou část představení vyplní ČESKÁ SUITA Antonína Dvořáka v choreografii Kateřiny Frankové-Dedkové, která podobně jako Dvořákova hudba, je jemnou stylizací českého fokloru. Závěr večera bude patřit obnovené premiéře strhujícího Ravelova BOLERA v choreografii uměleckého šéfa baletu ND Petra Zusky.  

V lednu bude pokračovat také příprava baletu Jiřího Kyliána Un Ballo na hudbu Maurice Ravela, kterou uvede Bohemia Balet v premiéře dne 25.3. na Nové scéně ND v rámci oslavy 100. narozenin paní Markéty Kyliánové.     

BOHEMIA BALET V PROSINCI 2011

4. 12. Nová scéna ND v 17 hod. Serenáda – 4. věta /Čajkovskij, Horák/,

Gajané – suita z baletu / Chačaturjan,Anisimová/

Děvčátko se sirkami – taneční fantazie / Yawatea, Kasai/

 

10. 12. Nyuzen Cosmo Hall Toyama / Japonsko/

Le Papillon / Offenbach, Taglioni/,Vídeňský valčík / Strauss jr., Jakobson/

Písně potulného tovaryše – duet /Mahler, Kylián/, Stones / Tallulah, Kodet/

Koňare / Jelínek, Novenko/ , Skočná / čes.lidová, Kaprasová/ - společně s Kasai Dancing Company a Wada Asako Dancing Company

15. 12. Kurobe City- International Cultural Centre / Japonsko/

viz program 10. 12. - společně s Kasai Dancing Company a Fujima Shozen Troup

 

17. 12. a 18. 12. Takaoka Culture Hall / Japonsko/

Děvčátko se sirkami- Cínový vojáček, Tanečnice, Čert, Démon – společně s Kasai Dancing Company viz. program 10. 12.

BOHEMIA BALET v listopadu 2011

2. 11.- Hradec Králové Velký sál Filharmonie- Les Sylphides/ Chopin, Fokin/,  Vilhem Tell- pas de deux / Rossini, Bournonville/ , suita z baletu Gajané / Chačaturjan, Anisimová/, Deka pod dekou/ Paule Conté, Tom Rychetský, Viktor Konvalinka/.

9. 11.- Vrchického divadlo Louny - Děvčátko se sirkami / Yawata, Kasai/ , Vilhem Tell - pas de deux,  suita z baletu Gajané / Chačaturjan, Anisimová/, Deka pod dekou/ Paule Conté, Tom Rychetský, Viktor Konvalinka/.

15. 11. - Hálkovo divadlo Nymburk - Děvčátko se sirkami 2x - pro školy, večer Děvčátko se sirkami, La vivandiére, Le papillon - Motýl / Offenbach, Taglioni/, suita z baletu Gajané 

23. 11.  - Slezské divadlo Opava - společný profekt se souborem baletu Slezského divadla v Opavě- Le Papillon - pas de deux, Vídeňský valčík / Strauss, Jakobson/, Deka pod dekou

Vstupenky na představení "Taneční rejdění".

Vzhledem k omezené kapacitě hlediště, je třeba si vstupenky na představení "Taneční rejdění" dne 22. 10. v 19.30 hod. rezervovat předem na tel. čísle 222 324 516 /záznamník /. Jednotná cena vstupenky je 60 Kč. Vstupenky lze vyzvednout, případně zakoupit hodinu před představením v pokladně divadla /vchod z Dvořákova nábřeží /.

Bohemia Balet v Divadle Na Rejdišti

22.10. se uskuteční v Divadle Na Rejdišti představení „ Taneční rejdění“. Začátek v 19.30 hod.

Do programu bude zařazena obnovená premiéra Petit Grand pas na hudbu F. Burgmullera v choreografii Urana Azymova, nedávno uvedená Lunedda a Primavera Berangere Andreo, jevištní premiéru bude mít také 4. věta Serenády pro smyčce  P. I. Čajkovského v choreografii Jiřího Horáka.V české předpremiéře se představí Kateřina Plachá a Ondřej Vinklát v  pas de deux z opery Vilhem Tell G.Rossiniho v choreografii Augusta Bournonvilla z roku 1842 a mnoho jiného. Srdečně zveme!